Złota rączka, to nazwa osoby, jaka zdoła zrobić w domu najprawdopodobniej wszystko. Kogo zazwyczaj wzywamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też zmiany dętki w rowerze? Naturalnie tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, jaki zreperuje wszystko co według nas jest do wyrzucenia.

szlifowanie

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

Każdy w dzieciństwie pewnie siedział ze swoim ojcem albo dziadkiem długie godziny w garażu wykonując dużo tak naprawdę nikomu niepotrzebnych rzeczy. Dzieci radowało szczególnie to, że mogą trzymać narzędzia – wypożyczalnia elektronarzędzi – i od czasu do czasu przykręcić parę śrubek. W tej chwili w każdym domu prywatnym na pewno wyszukamy skrzynkę z różnymi urządzeniami i akcesoriami. Bez wątpienia w prawie każdej z nich znajdują się tarcze do szlifowania i tarcze do cięcia służące do przecinania stali (). Sporo ludzi pewnie zastanawiało się czym jest ten niewielki, cienki dysk analogiczny do płyty CD. Otóż są to właśnie różnego rodzaju tarcze, które posługują nam do cięcia metalu. Ich grubość wyznaczamy w milimetrach, z reguły stosowane są 1 mm i 1.5 mm.

Przeczytaj więcej szczegółów w ofercie – one rzucą zupełnie nowe światło na rozpatrywaną w umieszczonym na tej stronie poście. Zwyczajnie kliknij ten link.

Ewidentnym jest, iż najprostsze tarcze do szlifowania wykorzystywane są jedynie przez domowych majsterkowiczów oraz osoby zaangażowane do pracy u klienta. Albowiem są one adekwatne wyłącznie do cięcia niewielkich, pojedynczych elementów. W wielkich zakładach produkcyjnych nie są oczywiście wykorzystywane tarcze do cięcia i normalne szlifierki kątowe (). Zawodowcy posiadają gigantyczne maszyny, jakie potrafią ciąć stal zdecydowanie szybciej i przede wszystkim szczegółowiej. Jednak, by pracować przy wykorzystaniu tego sprzętu należy mieć stosowne ubranie, buty ochronne (), rękawice oraz okulary. Nikt zapewne nie chciałby, aby trafił mu w oko lub inną część ciała kawałeczek metalu.

W związku z tym, nie powinniśmy zaniedbywać zasad BHP na naszym stanowisku pracy, ponieważ nieraz starczy sekunda nieuwagi i może dojść do wielkiej katastrofy. Wiele razy przydarzyło się, iż ścinek stali spadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, iż miał ubrane buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o własne zdrowie i życie, gdyż posiadamy je wyłącznie jedno i nikt nam go nie zwróci. Zawsze myślmy o tym, iż w domu wyczekuje nas małżonek i małolaty, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!

Post Author: admin