Wylanie fundamentów nie jest do końca wykonaną pracą. Trzeba je zabezpieczyć przed działaniem wilgoci oraz wody, a także przed niskimi temperaturami. Korzystniej fundamenty zabezpieczyć zawczasu, gdyż późniejsza naprawa błędnie zbudowanego fundamentu jest niezwykle droga, a zdarza się, że niemożliwa do wykonania.
Gdy w fundamentach brakuje izolacji, przenika do nich wilgoć z gruntu, często też woda.

Sprawia to, że fundamenty są cały czas wilgotne. A takie fundamenty ulegaja korozji. Bardzo szybko niszczą się, szczególnie przez zamarzanie wody w zimie. Zmniejsza się także też ich izolacja termiczna, wówczas szybciej ucieka przez posadzkę ciepło. Mokre fundamenty doprowadzają również do zawilgocenia ścian na parterze domu.

Ciekawi Cię, co to są moje źródła (http://www.probudiament.pl/wiercenie-w-zelbecie/)? Jeżeli tak, to wystarczy wejść w poniższy link i tam znajdziesz wiele interesujących treści z tej dziedziny.

Następnie farba na takich ścianach zacznie się łuszczyć, a potem pojawi się pleśń i grzyby. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem zawilgocenia parteru budynku, konieczne są izolacje fundamentu. Dzięki nim nawet jeśli dojdzie do zawilgocenia murów, woda nie zostanie podciągnięta wyżej.

Dachówki TEGOSOLAR

Autor: Tegola Poland Ltd
W glebie zawsze jest wilgoć, a nawet czasem woda. Ściany fundamentowe bez zabezpieczeń, przyjmą ją niczym gąbka. Z takiego powodu fundamenty osłania się izolacją pionową. Wykonuje się to od strony terenu, a czasami też od strony wewnętrznej domu. Izolację układamy na ścianie fundamentowej bezpośrednio i w takiej sytuacji osłania się materiałem termoizolacyjnym. Często te prace wykonuje się w odwrotnej kolejności – to także jest możliwe. Wówczas najpierw kładzie się na ściany docieplenie, potem tynk, na samym finiszu dopiero robi się hydroizolację.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis altana ogrodowa drewniana, w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Trzeba wtedy powłokę hydroizolacyjne zasłonić kubełkową folią po to, aby nie była zniszczona w czasie zasypywania wykopów.

Do izolacji pionowej używa się papę, folię, masy bitumiczne lub zaprawy mineralne. Do wszystkich tych prac trzeba zatrudnić firmę budowlaną. Oni wykonają to szybko i prawidłowo.

Post Author: admin