Specjalnie opracowane systemy chronią mieszkania przed włamywaczami i zawiadamiają policję, kiedy złodziej wybije szybę w oknie. Coraz powszechniej bywa także zakładany monitoring.
Czy niniejszy wpis jest według Ciebie godny uwagi? Jeśli tak, to bez wątpienia zaabsorbuje Cię też to wiarygodne opracowanie (https://www.bazalt.pl/) – mówi o zbliżonej problematyce.
Posiadają go już nie tylko wielkie i osiedlowe sklepy, ale również większość nowo wzniesionych wieżowców. Bardzo często używane bywają również inne rozwiązania przeciwwłamaniowe, wpisujące się w zasadę inteligentnego budynku. Mamy tutaj na myśli symulację obecności mieszkańców. Otóż, wyjeżdżamy na wytęskniony urlop i zostawiamy mieszkanie nie tylko pod opieką sąsiadów, ale także mamy w domu symulator, który będzie w czasie naszej nieobecności załączał i gasił światła w pokoju, uruchamiał odbiornik telewizyjny czy odtwarzał naszą ulubioną melodię. Poza tym można jeszcze tutaj wspomnieć o systemach alarmujących o pożarze lub o systemie kontroli dostępu – drzwi metalowe mogą otworzyć jednie osoby upoważnione, posiadające specjalną kartę chipową.
Inteligentny budynek jest przykładem tego, jak można połączyć systemy informatyczne w jednym wieżowcu. To bardzo komfortowe rozwiązanie, szczególnie w przypadku, kiedy mamy do czynienia z przewyższającym drzewa kolosem. Zarządcy takiego bloku mogą sterować konkretnymi systemami bez konieczności przemieszczania się po poszczególnych piętrach. Tego typu rozwiązanie oszczędza także czas, który można w tym momencie przeznaczyć np. na konieczne naprawy.