budowa domu
25

Wrz

2020

Który wariant dachówki powinno się kupić do naszego domu?

Uniwersalnie wiadomo, że konstrukcja domu jednorodzinnego kwalifikowana jest do wyjątkowo trudnych zadań. Jeśli decydujemy się na taki krok to jesteśmy zobowiązani koniecznie zwrócić uwagę na wiele aspektów, które mogą wydawać się dla nas przytłaczające. Sprawa oprócz tego komplikuje się w chwili, gdy nigdy przedtem nie mieliśmy do czynienia z kompetentnymi działaniami budowlanymi.
Technologie i konstrukcje
25

Wrz

2020

Budowanie domu to rzeczywiście poważna sprawa. Nie zapominajmy o tym, sprawmy, aby nasz dom był jak najlepiej stawiany

Budując dom trzeba pamiętać o bardzo wielu kwestiach. Jest to przedsięwzięcie niezwykle kosztowne i czasochłonne, pochłaniające dodatkowo nieco naszych nerwów. Poza sprawami podstawowymi, czyli papierkową robotą, musimy także wybierać jak najlepsze materiały albo ufać osobom, które zatrudnimy, że wybiorą takowe, jednak powinniśmy ciągle wszystko kontrolować i mieć na wszystko oko. No tak, budowa domu nie jest sielanką, to proces bez końca, być może nawet, gdy już będzie po wszystkim.
Materiały wykończeniowe
23

Wrz

2020

Informacje o profilu działalności firmy i jej produktach Porotherm

Najbardziej podstawowy materiał w budowie to cegła. Otrzymuje ją się z cementu, piasku, gliny czy wapna z procesu wypalania i suszenia. W budownictwie cegły wykorzystuje się zawsze, począwszy od fundamentów, po całe budowle czy filary. Różnią się one od siebie po pierwsze rozmiarem, a także jakością. Klasę oznacza wytrzymałość cegły, inaczej jej odporność na ścisk.
Technologie i konstrukcje
23

Wrz

2020

Planujesz zbudować wybudować oczyszczalnie ścieków? Zobacz czy warto w to inwestować?

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to najlepsza alternatywa dla szamba. Tego rodzaju oczyszczalnia jest wygodna i niezbyt droga w eksploatacji, ekologiczna a także bezpieczna. Pamiętaj jednakowoż o kilku kwestiach, jakie są niezbędne, jak chcesz rozpocząć budowę. Chociaż oczyszczalnie przydomowe są idealną alternatywą dla szamba, to jednakowoż korzyści ekonomiczne powinniśmy rozpatrywać w dłuższym okresie. Wybudowanie szamba kosztuje mniej niż zamontowanie oczyszczalni, ale jego eksploatacja jest bardziej droga niż utrzymanie indywidualnej oczyszczalni.
Technologie i konstrukcje
23

Wrz

2020

Wybieramy idealny system grzewczy

Rozpoczyna się sezon grzewczy. O ile ludzie z bloków nie muszą przejmować się niczym – odkręcają cyngiel w kaloryferze i ciepło niczym w Edenie – ludność urokliwych domów z ogródkiem, a zwłaszcza ci, którzy mają zamierzenie stać się właścicielami domku z ogródkiem – mają się czym frapować, albowiem grzanie podobnego domostwa to wyzwanie nie lada.
Technologie i konstrukcje
23

Wrz

2020

W jaki sposób zaaranżować mieszkanie, które będzie działało automatycznie? Czy jest to możliwe?

Czy prawdopodobne jest, żeby nasz dom wykazywał przejawy myślenia? Co trzeba zrobić, by zrobić w domu system inteligentnych instalacji? Do kogo dobrze jest się zwrócić jak i jakie papiery powinniśmy mieć ze sobą? Czy jest to drogie? Czy faktycznie można stworzyć własny inteligentny pokój? Systemy inteligentne dają pełną automatyzację naszego wnętrza, i to w wielu wymiarach.
budowa domu
22

Wrz

2020

Jak trzeba murować dom? Jakie są reguły? O jakich rzeczach na pewno trzeba nie zapomnieć?

Do wybudowania ścian zewnętrznych używać możemy różnego typu surowce, przykładowo gazobeton, ceramika lub silikat. Jakie istnieją najważniejsze reguły murowania, jakie trzeba poznać. W jaki sposób wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynając od pierwszej warstwy – ściany należy stawiać na zaizolowanym fundamencie. Bez względu na to, jaką technikę murowania wykorzystamy, pierwsza warstwa muru powinna być położona zaprawie tradycyjnej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej najważniejsze zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, przez co możemy mieć idealne wypoziomowanie.
Technologie i konstrukcje
21

Wrz

2020

Nowości w aranżacji łazienki. Nowe spojrzenie na klasyczne elementy.

Planowane zmiany i nowe aranżacje mieszkania często sprawiają, iż przychodzą nam do głowy nowe wizje. Jednak jeśli mamy sprawdzone rozwiązania, do których jesteśmy przywiązani i nie mamy ochoty ich zmieniać, nie walczmy ze swoimi nawykami tylko zaaranżujmy nowe pomieszczenia zgodnie z naszymi preferencjami. Zgodnie z maksymą „lepsze jest wrogiem dobrego”, zastanówmy się czy rewolucyjne zmiany dadzą więcej niezadowolenia czy benefitów.
Technologie i konstrukcje
21

Wrz

2020

Czy powinno się inwestować w najnowocześniejsze obiekty budowlane o różnym charakterze?

Dzisiejsze budownictwo posiada niemało walorów, i tym samym użytkowanie konkretnych nieruchomości jest wyjątkowo wygodne. Współcześnie coraz bardziej rozpowszechnione są tak zwane inteligentne domy, które można idealnie dostosować do swoich najistotniejszych potrzeb. Warto skusić się na taką nieruchomość, gwarantując swojej rodzinie wygodę na satysfakcjonującym poziomie.
Technologie i konstrukcje
20

Wrz

2020

Odnowa elewacji – które narzędzia dobrze jest dziś wówczas wykorzystać?

Elewacja budynku odgrywa obecnie rolę jego wizytówki. Nawet, jeśli nieruchomość posiada finezyjną formę architektoniczną, zniszczona elewacja sprawia, że całość nie wygląda dobrze. Nie można się wobec tego dziwić, że coraz więcej spółdzielni budynków decyduje się na jej wyremontowanie, zwłaszcza gdy ma się na względzie, że polskie warunki pogodowe nie są dla niej faktycznie łaskawe.
Technologie i konstrukcje
19

Wrz

2020

Rury ze szwem i formatki stalowe w puli sklepów online

W ofercie sklepów internetowych znajdziemy obecnie zarówno rury bez szwu, jak również rury ze szwem, które mają przeróżne użycie. Rury pełnią ważką funkcję w budownictwie, hydraulice oraz wielu innych branżach, chociaż nie w każdym wypadku możemy użyć każde typy rur. Poniektóre rury nie nadają się przykładowo do przewodzenia płynów czy gazów, bo nie każde rodzaje rur cechuje doskonała, stosowna szczelność.

Archiwa