W każdym domu winien znaleźć się kominek. Nadaje charakteru, zależnie od design’u, nowoczesnego albo staroświeckiego. Dodaje pomieszczeniu ciepła, nawet jak nie płonie w nim drewno. Jest uzupełnieniem utensyliów, naprzeciw którego chętnie się człowiek odpręży, w pojedynkę lub w gronie rodziny czy przyjaciół.Kominki to znacznie więcej niż otwór w murze i kanał odprowadzania spalin. Często pełnią rolę wyłącznie estetyczną, wymyślne fronty przydają wnętrzu charakteru. Tak samo często, bywają jedynie i wyłącznie metodą na ogrzanie pomieszczenia oraz wyglądają jak zwyczajne palenisko. Obecnie, kominki mogą być i jednym, i drugim. Są pełne interesujących rozwiązań technicznych, które stawiają je obok pozostałych zaawansowanych systemów ogrzewania domu, w tym samym czasie nie niszcząc wartości estetycznych. Jednym z takich technologii, są wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (najnowsze produkty). To rozwiązanie można w całości zamaskować za czapą paleniska.

domek w górach ogrzewany kominkiem

Nawet najpojemniejsze zwykłe wkłady, które podług specyfikacji mogą nagrzać nawet przeszło sto metrów kwadratowych, nie ogrzeją najdalszych miejsc znacznie mniejszego mieszkania. Chęć równomiernego ogrzania takich powierzchni kończy się tym, że kilka metrów od samego kominka nie da się wytrzymać nawet kilkunastu sekund, panele wkładu się przepalają, rozpękają szybki i wykończenie, powstaje brunatny osad.

Można to rozwiązać wykorzystując wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Ciepło wytworzone przez palenisko zostaje zmagazynowane w specjalistycznej cieczy, która jest w komorach rozmieszczonych ponad paleniskiem. Wtedy, ciepło zostaje przetransportowane rurami do dowolnego systemu ogrzewania. Dzięki temu w palenisku nie trzeba tak mocno palić, a uzyskane ciepło jest znacznie lepiej rozdystrybuowane po całym domu. Pozyskamy zrównoważone ogrzewanie i oszczędzimy kilka złotych. Sprawdza się dobrze w tandemie z innymi rozwiązaniami ogrzewania.

Podejmując decyzję na wyposażenie domu w kominek – więcej na , pomijając jego oczywiste zalety, nie zapomnijmy o jego praktycznym zadaniu. Właściwy dobór kominka może dobrze wpłynąć na obniżenie rachunków ogrzewania.

Nie wiesz, czy ten artykuł jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź brzmi: tak – gdyż te przydatne notatki (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/armatura/kosz-ssawny-model-935/) zawierają użyteczne dane. Kliknij tutaj i przekonaj się sam.

W wyborze poradzą nam fachowcy, którzy dokonają odpowiednich wyliczeń i zaproponują właściwe rozwiązanie.

Post Author: admin