Planowany remont i świeże aranżacje mieszkania często sprawiają, iż przychodzą nam do głowy nowe wizje. Natomiast gdy mamy sprawdzone rozwiązania, do których jesteśmy przywiązani i nie mamy ochoty ich zmieniać, nie zmagajmy się ze swoimi zwyczajami tylko wyposażmy nowe pokoje zgodnie z naszymi preferencjami. Zgodnie z maksymą „lepsze jest wrogiem dobrego”, pomyślmy czy radykalne zmiany przyniosą więcej szkody czy pożytku.

remont łazienki

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli decydujemy się na renowację łazienki i obecne jest miejsce na wannę – zdecydujmy się na nią. Zabudowa wanny jak dotąd nigdy nie była tak nieskomplikowana – podstawa a także parę płyt i zabudowa skończona (więcej info). Możemy dokupić do niej gotową obudowę, którą wystarczy zamontować. To najmniej pracochłonna metoda obudowania wanny, ponieważ nie trzeba już martwić się o jej wykończenie. Inna taktyka to wymurowanie niskich „ścianek” wzdłuż boków wanny albo wykonanie ich w systemie lekkiej obudowy.sprawdź więcej usługi budowlane wrocław usługi budowlane wrocławTaką obudowę można wykończyć według naszego uznania wybranym przez siebie tworzywem – np. ceramiką Paradyż. Przy odrobinie wprawy w pracach remontowych, można sobie z tym dać radę samemu, nawet jeżeli to zabudowa wanny znajdującej się w rogu łazienki. W łazienkach z oknem sprawdza się ozdobna rozeta. Szybki witrażowe powinno się wybrać do całego wnętrza albo zdecydować się na stonowane kolory, jeśli miałoby się okazać, że nagle zamarzy nam się tam mocny kolor lub tapeta na ścianę. Z drugiej strony rozeta sufitowa stanowi element wyjątkowo pomysłowy. Mało ludzi ma ją w swojej łazience (tapety na ścianę). Kiedy nadal poszukujemy pięknych kafelek, postawmy na Paradyż.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie warty uwagi, to kliknij tu. Zaprezentowane tam treści też Cię zainteresują – to niezwykle użyteczne informacje.

Bardzo duży walor dekoracyjny oraz mnóstwo pięknych wzorów kafli gwarantuje satysfakcjonujący wybór. Dodatkowo kafelki zdecydowanie ułatwiają zachowanie czystości.

Prawdopodobnie tapeta na ścianę w łazience nie jest stosownym rozwiązaniem, jednak mozaika jako dekoracja nad wanną albo kafelki i naklejki na ścianę sprawdzą się na pewno. Małą łazienkę może powiększyć spore lustro, o wielkości od podłogi po sam sufit, ale w łazience głównie powinny dominować rozwiązania użytkowe i oryginalne, pozwalające oszczędzić miejsce a także świetnie się zorganizować.

Post Author: admin