Okres letni to czas, w którym wykonujemy najwięcej prac remontowo-budowlanych w mieszkaniach. Nic dziwnego, o tej porze roku znacznie szybciej wyschnie farba na ścianach czy środek do klejenia tapet. Warto wiedzieć, że bardzo często nawet niewielkim kosztem możemy szybko i przyjemnie odmienić oblicze naszego domu.

tapety na ścianie

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo prostym i jednym z niedrogich sposobów na zmianę designu w naszym mieszkaniu są fototapety . Kiedy już zdecydujemy się na jakieś ulubione zdjęcie, wystarczy tylko odpowiednio przygotować ścianę i równo nakleić żeby już po dłuższej chwili cieszyć się nowym, odświeżonym wyglądem pokoju. Właściwie dobrana fototapeta jest w stanie naprawdę zmienić oblicze remontowanego pomieszczenia. Dodatkową frajdą jest fakt, że możemy przygotować fototapety z naszymi ukochanymi fotografiami a odpowiednia firma wydrukuje je w odpowiednio dużym formacie, który będzie nadawał się do naklejenia na ścianę. Dzięki przemyślanemu remontowi mieszkania mamy możliwość zaoszczędzić także odrobinę przestrzeni i wizualnie powiększyć powierzchnię domu. Całą sprawę załatwi umiejętny dobór farb i remontowane pomieszczenie może wydawać się nieco bardziej przestronne. Ciekawym rozwiązaniem, częstokroć wykorzystywanym w niewielkich powierzchniowo mieszkaniach są drzwi łamane. Plusem tych drzwi jest fakt, że są one łatwe w instalacji oraz nie wymagają znacznej przestrzeni (płytki z gresu). Gdy mamy niestandardowy wymiar futryn w naszym domu, mamy zawsze możliwość zamówienia odpowiedniej wielkości drzwi łamane, jakie mogą być przygotowane na wymiar.

Kolejnym krokiem, który może totalnie odmienić nasze mieszkanie jest podłoga.kontakt (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/)Wielu ludziom marzy się wytrzymała, drewniana podłoga jednak należy pamiętać, iż taki typ podłogi wygląda dobrze jedynie w większych pomieszczeniach. Dodatkowo trzeba pamiętać o regularnej konserwacji, co może być dość kłopotliwe. Idealnym rozwiązaniem, które cenione jest w wielu domach są płytki gresowe. Ten rodzaj płytek można kłaść zarówno na podłodze a także na ścianach.

Zważywszy na cechy materiału, płytki gresowe znajdują swoje zastosowanie również na zewnątrz budynków. Możemy je więc użyć np. na balkonie albo tarasie. Ten typ płytek jest wyjątkowo mocny oraz odporny na zmienną pogodę aniżeli płytki ceramiczne, dlatego nie trzeba się martwić o to czy zachowają swój kolor i właściwości. Nawet po wielu latach wciąż będą cieszyć swoim nieskazitelnym wyglądem.odkryj także (www.probudiament.pl/)/J]

Post Author: admin