Czy możliwe jest, aby nasz dom wykazywał przejawy myślenia? Co trzeba zrobić, aby zamontować w naszym lokum system inteligentnych instalacji? Do kogo najlepiej się zwrócić jak i jakiego typu dokumenty musimy uzyskać? Czy jest to kosztowne? Czy faktycznie można mieć własny inteligentny pokój? Systemy inteligentne powodują pełną automatyzację naszego wnętrza, i to w wielu wymiarach.

dużo pilotów

Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być na przykład instalacje grzewcze, inne, służące do chłodzenia lub wentylacji, a także sterowanie oświetleniem, bramami lub innymi sprzętami silnikowymi. Prawdopodobne jest także sterowanie bezprzewodowymi urządzeniami poprzez bluetooth oraz GSM. Tego typu automatyzacja może obejmować taj naprawdę każdy fragment instalacji elektrycznej. To oznacza, że jednym przyciskiem będziemy w stanie wprawić w ruch zraszacze na ogrodzie, opuścić rolety zewnętrzne w oknach jak i wyłączyć konkretne urządzenia AGD w domu.

Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo energii. W przypadku kosztów ogrzewania jest to mniej więcej 40%, zaś oświetlenia do 15%. Kiedy decydujemy się na tego typu instalacje to tak naprawdę nie jest konieczne by starać się o jakieś dodatkowe pozwolenia czy dokumenty. Kwestia ta dotyczy tak remontowania naszego lokum, jak i budowy nowego. Wiadomo jednak, że na wypadek budowy domu niezbędne jest otrzymanie zezwolenia, które uzupełnione jest o projekt instalacji elektrycznej. Jest on bardzo potrzebny jeśli chodzi i montaż klasycznej, jak i inteligentnej instalacji. Gdy budujemy nowy budynek mamy tak naprawdę dwa wyjścia. Ciekawe informacje są tutaj: strona internetowa.

Po pierwsze, do takiego dokumentu o wydanie pozwolenia na postawienie budynku podpiąć trzeba projekt instalacji elektrycznej, a później trzeba zlecić projekt inteligentnej instalacji. W drugiej sytuacji do wniosku o wydanie zgody na dom powinniśmy załączyć projekt instalacji, który uwzględnia również inteligentne instalacje. Już podczas projektowania instalacji musimy uwzględnić miejsce na jeszcze jeden przewód magistralny lub przewód sieci komputerowej. Urządzenia inteligentnej instalacji zasilane są napięciem, które odróżnia się parametrami od tego, jakie jest w sieci energetycznej.

Masz trochę wolnego czasu i chcesz rozszerzyć wiedzę z tego działu? Zatem naciśnij hiperłącze do strony (http://www.malesapd.pl/?url=wdrozenia) i tam ciesz się drobiazgowymi informacjami.

Najczęściej komunikacja oraz zasilanie tych elementów odbywają się takimi samymi przewodami, dlatego instalację magistrali kładziemy się w pewnej odległości od tej elektrycznej.

Post Author: admin