20

Lis

2020

Czy warto decydować się na gotowy projekt lokum mieszkalnego? Czy jest to rzecz dla nas?

Rzeczywiście, oferta zaprojektowanych gotowych domu jest z roku na rok bardziej bogata, a jesteśmy w stanie pośród takich ofert odnaleźć domy o całkiem zróżnicowanej architekturze, to znaczy są domy małe i duże, parterowe oraz piętrowe, a także z różnymi rodzajami dachów – płaskim czy spadzistym. Czy warto jednakże zdecydować się na opcję projekty domów z kosztorysem?
10

Lis

2020

Gdzie mieszkać w Warszawie

W nowym tysiącleciu oryginalne oferty lub wielorakie intrygujące promocje często zamiast upraszczać podjęcie decyzji, mocno je utrudniają. Jak przy mieszkania dokonać dobrego wyboru miejsca, w którym będzie się wiele czasu mieszkać? Dobrze tutaj mieć na względzie kilka kwestii, jakie pomogą bez wysiłku nabywać, przykładowo interesujące mieszkania. Trzeba jakiś czas poświęcić na zastanowienie się nad wybraniem doskonałych, niezrównanych mieszkań, przykładowo takich jak mieszkania Warszawa Pruszków, które mają przecież służyć przez całe lata. Niełatwo jednak dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką liczbę rozmaitych ofert deweloperskich. Dobrze na samym starcie zawsze zrobić początkową selekcję miejsc, w jakich chciałoby się zamieszkać.
31

Paź

2020

Nie kochamy przepłacać

Kiedy posiadamy dom, to pragniemy posiadać pewność, iż jest on jak najbardziej oszczędny, a co się z tym wiąże, że nie płacimy za ogrzewanie więcej niż jest to potrzebne. Dlatego właśnie każdy próbuje jak najwięcej dowiedzieć się w jaki sposób może zaoszczędzić i co ma szansę zrobić, by w jego domu było ciepło, bez konieczności rozgrzewania pieca do granic jego możliwości, nawet w czasie największej zimy.
budowa domu
29

Paź

2020

Domy drewniane a także tarasy drewniane

Kiedy dostrzegamy domki z drewna w górach to jesteśmy nimi całkowicie oczarowani. Marzymy o tym, że kiedyś też będziemy mieć taki domek. Jednak niektórzy chcą mieć dom z drewna nie jedynie na zimowe wypady, ale przez dwanaście miesięcy. Jeżeli mówimy o domy z drewna to jest to do zrobienia. Musimy tylko znaleźć firmę, która ma w ofercie stawianiem drewnianych domów.
Technologie i konstrukcje
28

Paź

2020

Potrzebna ci dobra ekipa budowlana? Poznaj kilka sugestii, które na pewno ci się przydadzą

Budowanie domu może przytłoczyć, zwłaszcza gdy wszystkim zajmujemy się sami oraz na wszystko musimy mieć oko. Z tej przyczyny tak istotne jest wynajęcie sprawdzonej ekipy budowlanej, do której będziemy mieć zaufanie i takiej, jakiej nie będziemy zmuszeni stale pilnować. Co wobec tego trzeba mieć na względzie, jeżeli chcemy, aby firma budowlana Kraków umiejętnie i bez kłopotów postawiła nasz dom?
27

Paź

2020

Jakim sposobem prawidłowo wybrać drzwi do naszego mieszkania?

duża część z nas wie, że zapewnienie dostatecznego poziomu bezpieczeństwa w obrębie naszego domu to wyjątkowo trudne zadanie, z którym przychodzi się nam mierzyć. Żyjemy bowiem w czasach cechującymi się ewentualnością wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji, takich jak rabunek czy kradzieże, czego za wszelaką cenę chcielibyśmy uniknąć. Należy przyznać, że taki stan spraw nie jest dla nas komfortowy.
26

Paź

2020

W jaki sposób upiększyć swój dom?

Ostatnio dostałem bardzo ładny dom w spadku. Niewątpliwie dostanie spadku w ramach spadku to coś niesamowitego, przecież dzięki właśnie temu nareszcie jestem w stanie mieszkać w doskonałych warunkach. Choć tak naprawdę z tym ostatnim, to generalnie nie jest aż tak różowo. A więc w sumie początkowo dom nie wyglądał perfekcyjnie. Na całe szczęście mam nieco środków, a więc na przykład bardzo szybko wymieniłem drzwi – na bardziej eleganckie, a jeszcze oprócz tego na bezpieczne. Chociaż i tak drzwi to nie wszystko.
22

Paź

2020

Zaczynamy odnowienie starego domku – jak się przygotować?

Tylko te osoby, które na własnej skórze przeszły budowę, bądź renowację domu, dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy jest do zrobienia. Najczęściej zaczyna się od ogółu, a wszelkie zadania zmierzają następnie do drobiazgowego szlifowania każdego pomieszczenia z osobna. Potrzeba na to sporo pieniędzy, wytrwałości, jak i również pomysłowości.
budowa domu
16

Paź

2020

Który wariant dachówki powinno się kupić do naszego domu?

Powszechnie wiadomo, że konstrukcja domu jednorodzinnego kwalifikowana jest do niezmiernie ciężkich zadań. Jeżeli decydujemy się na taki krok to jesteśmy zobowiązani obowiązkowo odnieść uwagę na mnóstwo aspektów, jakie mogą wydawać się dla nas przytłaczające. Sytuacja oprócz tego komplikuje się w momencie, gdy pod żadnym pozorem wcześniej nie mieliśmy do czynienia z zawodowymi działaniami budowlanymi.

Archiwa