Budowanie nowego albo remontowanie wiekowego mieszkania bywa prawdziwą frajdą dla tych mężczyzn, którzy od dziecka interesowali się majsterkowaniem. W hipermarketach budowlanych dostępnych jest obecnie tak dużo artykułów budowlanych, że chyba żaden konsument nie poczuje się rozczarowany. Najwięcej problemów może stwarzać tylko ewentualny brak środków na zakupy, ale o pięknej barierce bądź poręczy de facto pomarzyć może każdy.

uchwyt do szkła

Najbardziej konwencjonalne i równocześnie zawsze modne barierki to oczywiście te wykonane z jesionowego drewna. Choć na tarasie umieścić ich nie sposób, to jednakże we wnętrzach budynków mieszkalnych już jak najbardziej – odpowiednio zakonserwowane drewno zapewne będzie cieszyć oko przez długie lata. Każdy sensownie myślący właściciel domu bardzo dobrze wie, że najlepiej zlecić wykonanie tej barierki kompetentnemu stolarzowi, który nie produkuje dwóch identycznych modeli, ale tworzy unikatowe przedmioty. Im bardziej oryginalny będzie wzór, tym później większa wartość balustrady, a następni właściciele mieszkania nie będą zmieniać jej na nowszą. Stal nierdzewna (zobacz również ogrodzenie) znalazła sporo zastosowań – z niej produkuje się parowary, narzędzia i rzecz jasna piękne błyszczące barierki. Każda z nich jest złożona z pokaźniej liczby elementów połączonych przez zawodowca, czyli spawacza, jednak w czasie montażu niekiedy okazuje się, ze potrzebna jest dodatkowo co najmniej jedna zaślepka do słupka bądź kilka nasadek. Stal nierdzewna jest dość drogim materiałem, lecz w połączeniu np. z elementami drewnianymi balustrada prezentuje się naprawdę imponująco.

szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast najbardziej nowoczesnym zestawieniem materiałów wydaje się być konstrukcja ze szkła hartowanego oraz stali nierdzewnej. Do zamocowania szklanej tafli potrzebny jest uchwyt szkła, który stabilizuje w pozycji pionowej przezroczystą płytę. Taka balustrada najlepiej wyglądać będzie w tych budynkach mieszkalnych, gdzie wnętrza zaaranżowano w prekursorki sposób. Uchwyt do szkła, srebrzysta, ale solidna konstrukcja i wreszcie szkło tworzą minimalistyczną, a jednocześnie piękną kompozycję. A tego typu rozwiązanie zapewne świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie rodzice wychowują dwuletnie dziecko, gdyż żaden berbeć nie będzie wkładał nóg między tralki.

Post Author: admin