Technologie i konstrukcje
16

Wrz

2020

Oddzielić, ochronić, zabezpieczyć – czyli ogrodzenia budowlane

Przeciętnie w świadomości społecznej nie uwzględniamy faktu jak istotną rolę pełnią ogrodzenia przemysłowe. Już od początkowego etapu budowy pojawia się potrzeba odgrodzenia terenu nie tylko ze względu na możliwy wandalizm, ale po pierwsze bezpieczeństwo. Nieprzygotowane odpowiednio osoby które znajdowałyby się na terenie gdzie ma miejsce budowa, bez trudu mogłyby zostać ofiarą nieszczęśliwego wypadku, oraz stanowić zagrożenie dla samych budowniczych odciągając ich od skoncentrowania się na rozdzielonych zadaniach.
Technologie i konstrukcje
16

Wrz

2020

Elewacja budynku – z jakiego względu wskazane jest o nią zadbać i jakie artykuły można w tym celu wykorzystać?

Budynek musi być solidny oraz zapewniać swoim mieszkańcom maksymalne bezpieczeństwo. Dzisiaj jednakże bardzo istotne znaczenie posiadają również kwestie wizualne, tym samym nie można się dziwić, że dużo osób troszczy się nie tylko o jakość nieruchomości, ale również jej prezencję. Rzecz jasna, podstawą jest estetyczna elewacja. Z jakiego powodu dobrze jest o nią zadbać?
Technologie i konstrukcje
15

Wrz

2020

Jak reagować w przypadku pojawienia się wilgoci w pomieszczeniu?

Wilgoć jest niepożądanym problemem w każdym pomieszczeniu. W zależności od tego, w którym miejscu wystąpiła, w krótkim czasie może nadwątlić strukturę, uszkodzić ściany i podłogi, spowodować wytwarzenie się ciemnych plam i rozprzestrzenianie trujących dla lokatorów pleśni. Jak zabezpieczyć przed nią nasze pomieszczenia, by już więcej nie wystąpiła, jak osuszyć ściany i usunąć efekty jej działania? Poniżej garść sprawdzonych sposobów.
24

Lut

2019

Zaczynamy odnowienie starego domku – jak się przygotować?

Wyłącznie te osoby, które w swoim życiu przeszły stawianie, albo remont budynku mieszkalnego, dobrze pamiętają, jak wiele kwestii jest do zrealizowania. Zwykle zaczyna się od ogółu, a wszystkie prace zmierzają później do szczegółowego szlifowania każdego pokoju z osobna. Potrzeba na to bardzo dużego nakładu finansowego, wytrwałości, oraz pomysłowości.
Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

W jaki sposób w ciągu ostatniego wieku zmieniały się instalacje montowane w wolnostojących domach – zwięzłe porównanie

Jeżelibyśmy porównali dom do organizmu człowieka, to moglibyśmy śmiało rzec, że instalacje techniczne budynków są niczym naczynia krwionośne. Organizm nie może żyć bez krwi pompowanej przez serce, a i nowoczesne mieszkanie bez najważniejszych mediów zapewne w dzisiejszych czasach świeciłoby pustkami. Teraz jesteśmy niemalże uzależnieni od prądu, a i chwilowy brak wody potrafi skutecznie zdezorganizować życie całej wioski.

Archiwa