Technologie i konstrukcje
19

Cze

2020

Elewacja budynku – z jakiego względu wskazane jest o nią zadbać i jakie artykuły można w tym celu wykorzystać?

Budynek musi być solidny oraz zapewniać swoim mieszkańcom największe bezpieczeństwo. Dzisiaj jednak bardzo duże znaczenie mają również zagadnienia wizualne, więc nie można się dziwić, że wiele osób troszczy się nie tylko o jakość nieruchomości, ale również jej prezencję. Rzecz jasna, priorytetem jest estetyczna elewacja. Z jakiego powodu wskazane jest o nią zadbać?
Technologie i konstrukcje
03

Paź

2019

Jak reagować w przypadku pojawienia się wilgoci w pomieszczeniu?

Zawilgocenie jest dużym problemem w każdym mieszkaniu. W zależności od tego, w którym miejscu wystąpiła, bardzo szybko może osłabić konstrukcję, zniszczyć ściany i podłogi, spowodować pojawienie się ciemnych plam i rozprzestrzenianie trujących dla lokatorów pleśni. Jak zaizolować przed nią mieszkanie, żeby już więcej nie wróciła, jak wyczyścić ściany i usunąć efekty jej działania? Poniżej garść sprawdzonych pomysłów.
24

Lut

2019

Zaczynamy odnowienie starego domku – jak się przygotować?

Wyłącznie te osoby, które w swoim życiu przeszły stawianie, albo remont budynku mieszkalnego, dobrze pamiętają, jak wiele kwestii jest do zrealizowania. Zwykle zaczyna się od ogółu, a wszystkie prace zmierzają później do szczegółowego szlifowania każdego pokoju z osobna. Potrzeba na to bardzo dużego nakładu finansowego, wytrwałości, oraz pomysłowości.
Technologie i konstrukcje
04

Sty

2019

Oddzielić, ochronić, zabezpieczyć – czyli ogrodzenia budowlane

W powszechnej świadomości społecznej nie rozważamy tego jak ważne zadanie pełnią ogrodzenia przemysłowe. Już od pierwszego momentu budowy pojawia się konieczność oddzielenia placu nie tylko przez wzgląd na możliwy wandalizm, ale też bezpieczeństwo. Nieprzygotowane odpowiednio osoby które znalazłyby się na terenie gdzie prowadzona jest budowa, bez trudu mogłyby stać się ofiarą niepotrzebnego wypadku, oraz stanowić zagrożenie dla samych pracowników odciągając ich od skoncentrowania się na rozdzielonych zadaniach.
Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

W jaki sposób w ciągu ostatniego wieku zmieniały się instalacje montowane w wolnostojących domach – zwięzłe porównanie

Jeżelibyśmy porównali dom do organizmu człowieka, to moglibyśmy śmiało rzec, że instalacje techniczne budynków są niczym naczynia krwionośne. Organizm nie może żyć bez krwi pompowanej przez serce, a i nowoczesne mieszkanie bez najważniejszych mediów zapewne w dzisiejszych czasach świeciłoby pustkami. Teraz jesteśmy niemalże uzależnieni od prądu, a i chwilowy brak wody potrafi skutecznie zdezorganizować życie całej wioski.