termometr

Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster

Problem nadmiaru wody jest naprawdę typowy. Zwykłe kuchenne procesy mają wpływ na wysokość poziomu wilgoci. W związku z tym pojawiają się pleśnie i grzyby. Jak walczyć z wilgocią?

Właściwa wilgotność pomieszczenia ma wynosić mniej więcej 45-60%. Zbyt wysuszone powietrze jest również niebezpieczne jak nadmierna wilgotność. Jeśli w domu wskaźnik wilgotności wskazuje ciągle inne wartości, to znak, że koniecznie trzeba kupić najlepsze wentylatory domowe. Gdy jednak kłopot wilgoci wraca, a w łazience na fugach i w rogu pomieszczenia widoczne są już jego skutki, należy właściwie przejść do osuszania pomieszczeń. Grzyby to oczywiście szkodliwe organizmy, więc każdy zna ich negatywny wpływ na zdrowie.

Zabezpieczenie przed wilgociąWarto sprawdzać wilgoć i atakować problem błyskawicznie. Często problem wilgoci pojawia się w zimie, gdy w mieszkaniu jest nieco zimniej. Wtedy może wystarczyć tylko solidne ogrzanie wilgotnego pomieszczenia, mimo wszystko to zdecydowanie zbyt drogi pomysł. Dobry osuszacz (zobacz|sprawdź osuszacz powietrza warszawa) pomoże pilnować jej poziomu, a jeżeli pasożyt zadomowił się już na stałe, trzeba go jak najszybciej pokonać przy pomocy chemii.

osuszacz powietrza

Źródło: http://www.pneuma.pl/

Domowy osuszacz powietrzaSkutecznym sposobem na walkę z wilgocią jest właśnie osuszacz (zobacz|sprawdź osuszacz powietrza opinie) powietrza. Skrapla on wilgoć, a przez dobrych kilka godzin pracy jest w stanie odciągnąć nawet kilka litrów wody. Poradzi sobie nawet w zniszczonym wodą domu – to jest zależne od wydajności. W mieszkaniach używane są osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze pasują idealnie do nieogrzewany pomieszczeń – odpowiedni sylikonowy proszek wchłania wodę, a zwracane powietrze jest dużo cieplejsze. Osuszacze kondensacyjne mają odpowiednie skraplacze, w których spływa woda.

Wysoki poziom bywa efektem niedopracowanej izolacji i wentylacji budynku. Gdy projektujemy dom, trzeba zadbać o odpowiednią konstrukcję tych systemów. Poza tym konieczne jest też częste wietrzenie pomieszczeń. W łazience bez okien warto od razu wstawić nieduży osuszacz powietrza i stale obniżać poziom wilgoci.

Źródło: Uni-lux.pl

Post Author: Adrian