Targi mieszkaniowe
20

mar

2023

Stawiasz własny dom? Sprawdź pierwszorzędne rozwiązania na odpowiednio zrobiony dach

Każdy, kto stawia własny dom, chce, aby był wykonany pierwszorzędnie. Z tej racji poszukuje rozwiązań, jakie będą dla niego najbardziej sprzyjające. Na które materiały budowlane warto jest zwrócić szczególną uwagę?Jedno z takich rozwiązań to styropian z papą. Jego zasadniczym zastosowaniem jest doskonała izolacja termiczna, dzięki której w twoim domu za każdym razem będzie ciepło i przyjemnie.
budowa domu
20

mar

2023

Idealne i rekomendowane materiały izolujące budowlane

Ładny, znakomity i zadbany dom to pragnienie wielu osób niezależnie od wieku, osobistych upodobań albo kraju. Każdy powinien mieć własne miejsce, gdzie może naprawdę czuć się jak w zamku. Dlatego też tak wielkim zainteresowaniem cieszy się współcześnie budowa domów przez prywatnych klientów – chociaż zajmuje to nieraz wiele czasu, efekty potrafią być naprawdę piorunujące.
11

lut

2023

Konieczne i fachowe rozwiązania dla dachów

W polskich miasteczkach i na wioskach widać różne domy. Niektóre posiadają płaskie dachy a część stożkowe. Te domy, które nie posiadają architektonicznych skosów powinny być w pewien sposób dopracowywane. Bo jeżeli dach jest płaski, to woda może się na nim zatrzymywać, a przecież nie chcemy, by na dachu mieć kałuże.
03

lut

2023

Produkty do zabezpieczania domu

Dogadywanie z fachowcami pewnych elementów konstrukcji struktury może przysporzyć o prawdziwy ból głowy. Na szczęście teraz informacja jest bez trudu osiągalna. Za pośrednictwem Sieci internetowej i księgarni można bez trudu dojść do pożądanej wiedzy. Nie każda osoba musi zdawać sobie sprawę, jaki tynk do ociepleń albo typ betonu kupić. Starcza jednak, że wstuka odpowiednie hasło do wyszukiwarki internetowej i ma możliwość osiągnąć niezbędną wiedzę.
01

lut

2023

Jak wybudować dom, jaki będzie ładny i bezpieczny? O czym w tej sytuacji niezbędnie musimy pamiętać?

Kiedy obserwujemy jakiś dom, to bez problemu można powiedzieć czy jest ładny a może jednak nie. Oczywiście będzie to tylko nasza opinia, gdyż wszystko zależy od tego, jaki mamy gust. Jednakowoż czasami zdarza się, że ciekawie jest podejrzeć u kogoś pewne rozwiązania, ażeby spróbować je u siebie. Jak zaś chodzi o dom, to najbardziej ważne nie jest to, co znajduje się na zewnątrz, ale to co w środku, czyli to jakim sposobem jest zabezpieczone, aby domownikom nie tylko było przyjemnie, lecz również bezpiecznie.
Materiały wykończeniowe
01

lut

2023

Różne rodzaje ścian: ściany jednowarstwowe

Jeśli pragniemy budować dom jednorodzinny chcemy, aby był nie tylko standardowy, ale oczywiście komfortowy. Dlatego pojawia się pytanie: jaki rodzaj ścian zewnętrznych wybudować? Najważniejszym momentem konstrukcyjnym domu są jego ściany zewnętrzne. Do ich budowy można zastosować różnorodnych materiałów, zróżnicowane też możemy je wykończyć. Od tych dwóch czynników zależy, jak wielkie będą straty ciepła w czasie zimy.
28

sty

2023

Jakie są zalety ceramiki budowlanej

Dużo ludzi w okresie budowania domów , jak również innych budynków nierzadko się zastanawia, jakie materiały budowlane są najkorzystniejsze. Dużo wtedy zależy od danego przeznaczenia budynku, ale wśród wielu przyborów budowlanych zdecydowanie najkorzystniej odznaczają się ceramiczne z paru powodów.
Technologie i konstrukcje
29

gru

2022

Budowanie domu to rzeczywiście poważna sprawa. Nie zapominajmy o tym, sprawmy, aby nasz dom był jak najlepiej stawiany

Kiedy budujemy dom musimy pamiętać o bardzo wielu kwestiach. Jest to przedsięwzięcie, które będzie kosztowało nas sporo czasu i pieniędzy, pochłaniające dodatkowo nieco naszych nerwów. Poza sprawami podstawowymi, czyli sprawami urzędowymi i papierkowymi, musimy także wybierać jak najlepsze materiały lub ufać osobom, które zatrudnimy, że wybiorą właśnie takie, powinniśmy jednak ciągle mieć wszystko pod kontrolą i nad wszystkim trzymać pieczę. No tak, budowa domu to nie sielanka, to niekończący się proces, być może nawet, gdy już będzie po wszystkim.
14

gru

2022

Zaczynamy odnowienie starego domku – jak się przygotować?

Tylko te osoby, które na własnej skórze przeszły stawianie, bądź renowację budynku mieszkalnego, dobrze wiedzą, jak wiele rzeczy jest do zrobienia. Zazwyczaj zaczyna się od ogółu, a wszelkie prace zmierzają później do szczegółowego upiększania każdego pokoju z osobna. Potrzeba na to bardzo dużego pieniędzy, cierpliwości, jak i również wyobraźni.
22

wrz

2022

Niesamowity ogródek na najwyższym piętrze lub ekologiczny dach naszego budynku mieszkalnego

Inwestorzy są zobowiązani zrekultywować tereny zniszczone podczas prac budowlanych. Mogą posadzić drzewa w okolicy nowych bloków lub zazielenić trawniki pomiędzy nimi. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też dachy zielone. Często stosowanym pokryciem bloków mieszkalnych a także innych obiektów użyteczności publicznej jest styropapa. Świetną alternatywą dla takiego pokrycia dachowego są dachy zielone.
07

gru

2020

W jaki sposób prezentują się projekty domów bez garażu?

Czy powiemy jaki dom chcemy mieć?

Kiedy po długotrwałych rozmowach przyjdziemy do zdania, że chcemy się wybudować, to trzeba najpierw skoncentrować się na poszukiwaniu odpowiedniej działki, a potem na oglądaniu projektów z domkami, które będą w stanie się na tej działce pomieścić. Trzeba przejrzeć jak najwięcej takich projektów, gdyż jedynie wtedy będziemy posiadali pewność, że wybierzemy ten świetny dla siebie, w którym naprawdę właściwie będzie nam się mieszkało.

budowa domu
20

gru

2019

Podczas robót remontowych stosuj wyłącznie pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależy rezultat działań

W przypadku, kiedy planuje się przeprowadzić remont, warto pomyśleć o kupnie dobrej klasy produktów budowlanych i wykończeniowych. Nie można w tym miejscu postawić na bylejakość, gdyż od klasy zastosowanych artykułów uzależniony bywa końcowy rezultat prac. Już w momencie planowania działań, trzeba rozejrzeć się za niezbędnymi towarami, by zebrać je na miejscu z należytym wyprzedzeniem. Nieważne, czy nabywa się materiały wykończeniowe czy narzędzia, lepiej wybierać pewne rozwiązania.

Archiwa