03

Lut

2021

O czym trzeba pamiętać przed konstrukcją domu? Zorganizuj się nim rozpoczniesz prace budowlane

Skonstruowanie własnego domu jednorodzinnego to z pewnością pragnienie znaczącej części z nas. Własne miejsce zamieszkania, jakie możemy posiadać jest bowiem spełnieniem wszystkich marzeń na rzecz gruntownej niezależności oraz autonomii. Niemniej tymczasem urzeczywistnienie takiego założenia w rzeczywistości nie jest łatwe. Przeważnie na naszej drodze pojawiają się bowiem problemy z uzyskaniem stosownych środków płatniczych na przeprowadzenie każdych czynności budowlanych oraz na sprawunek koniecznych materiałów.
Technologie i konstrukcje
09

Gru

2020

Przed rozpoczęciem budowy trzeba wykonać wiele pilnych spraw

Nie ma większego znaczenia, co pragniemy zbudować, zanim przejdziemy do odpowiedniego funkcjonowania powinniśmy zrobić dużo rzeczy, które powinny spowodować, iż wszystko będzie przebiegało prawidłowo. Między innymi musimy zrobić niesamowicie idealne pomiary geotechniczne, gdyż tylko dzięki nim będziemy wiedzieli, z czego składa się gleba, na której chcemy rozpocząć własną budowę.
30

Lis

2020

Warto zaznaczyć z czego wykorzystywać podczas budowy

Stropy gęsto żebrowe gwarantują odpowiednią izolację

Kiedy szykujemy się do rozpoczęcia budowy wyśnionego domu musimy dołożyć wielkich sił, żeby został on wykonany z jak najlepszych przedmiotów, bo jedynie wówczas będziemy mieli pewność, że przetrzymają one dużo lat, w różnorakich warunkach atmosferycznych.

Technologie i konstrukcje
13

Lis

2020

Oddzielić, ochronić, zabezpieczyć – czyli ogrodzenia budowlane

W powszechnej świadomości społecznej nie rozważamy tego jak ważne zadanie pełnią ogrodzenia przemysłowe. Już od początkowego etapu budowy pojawia się potrzeba oddzielenia terenu nie tylko przez wzgląd na akty wandalizmu, ale przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa. Nieprzygotowane odpowiednio osoby które znajdowałyby się na działce gdzie ma miejsce budowa, łatwo mogłyby stać się ofiarą niepotrzebnego wypadku, oraz stanowić zagrożenie dla samych pracowników odciągając ich od skoncentrowania się na powierzonych zadaniach.
Technologie i konstrukcje
21

Paź

2020

Sprawdźmy co będzie niezbędne

Jeżeli zdecydujemy się na ocieplenie własnego domu, albo chcemy wstawić okna, albo przemienić coś na dachu, to z pewnością chcemy posiadać świadomość, że w momencie wypełniania tych wszystkich robót jesteśmy bezpieczni. Przez to właśnie musimy włożyć wielkich sił, żeby na placu naszej budowy zjawiły się sprzęty, które pomogą nam dotrzeć na pewno wysoko, a jednocześnie będą dawały nam gwarancję, iż nie spadniemy.
02

Paź

2020

Atrakcyjne projekty małych, współczesnych domów

Kto rzekł, że dzisiejsze domy muszą być wielkie i charakteryzować się ogromnym metrażem? Także nieduże domy zdołają prezentować się niesłychanie współcześnie, stylowo oraz elegancko. Być może sporo z nas marzy o rozległym, obszernym domu, niemniej nierzadko jesteśmy ograniczeni pieniędzmi. Niemniej jednak nie znaczy to, że mamy rezygnować ze swoich marzeń, w szczególności, że małe współczesne domy również zdołają być ładne, wygodne oraz skuteczne.
Technologie i konstrukcje
30

Maj

2019

Jeżeli jesteś w trakcie zakupu działki budowlanej, bądź stawiania domu i chcesz mieć gwarancję bezpieczeństwa dla konstruowanego budynku – warto zaczerpnąć odrobinę informacji na temat wymaganych zadań,

System gospodarczy budowlany w Polsce osiąga swoje apogeum. Pojawia się dużo udogodnień. Wiele osób – zwykle w średnim wieku, którzy jako dorośli obywatele dorobili się pewnego majątku i otrzymują zadowalającą kwotę – zdecydują się na zakup działki pod budowę, żeby w określonym okresie czasu wybudować własny dom rodzinny. Warto zaraz przed nabywaniem, czy poszukiwaniem odpowiedniego miejsca inwestowania, zaznajomić się z aspektami, o których mało się mówi, a jakie stanowią standardową podstawę dla funkcjonalności domostwa.
14

Maj

2019

Różne podnośniki, heras

Są takie maszyny, bez których wielu rzeczy nie bylibyśmy w stanie ogarnąć, my jako dzisiejsza cywilizacja. Na szczęście, jeżeli tylko ktoś wpadnie na jakiś pomysł, to natychmiast szuka się lub produkuje narzędzia, dzięki którym można zrealizować dany projekt. Weźmy na przykład takie podnośniki koszowe bez nich faktycznie trudno byłoby zrealizować bardzo wiele różnych pomysłów.
Materiały wykończeniowe
14

Maj

2019

Działalność budowlana w internecie i „stare” strony zniechęcające klientów

Wolność rynku to podstawowa składowa kapitalizmu, udogodnienie, ale i jednocześnie zobowiązanie do zadbania o najdrobniejsze szczegóły swojej działalności gospodarczej. Zaniedbując najdrobniejszy obszar funkcjonowania swojej firmy łatwo sprowadzić przedsiębiorstwo na równię pochyłą, a taka perspektywa na dłuższą metę nie wygląda pozytywnie. Jak wygląda to z marketingowego punktu widzenia w budowlance? Na co uwagę powinni zwracać inwestujący w spoiwa, grunty i zagęszczacze?
Materiały wykończeniowe
31

Sty

2019

Co robić, gdy droga okazuje się ledwo przejezdną trasą

Wiele razy zdarzyło nam się jechać czymś, co tylko przypominało drogę. Niestety u nas w kraju z infrastrukturą drogową od zawsze są kłopoty. Jak nie autostrady nieukończone na czas, to drogi, które wyglądają jak po jakimś pobojowisku. Nie ma łatwo, ale są metody, które mogą doprowadzić do tego, że część dróg będzie lepiej się prezentować i da się po nich jeździć. Szczególnie, kiedy mowa o tych leśnych trasach, które niestety często są wręcz nieprzejezdne a są jedyną opcją dotarcia do cywilizacji dla ogromu osób.