Budowa domu nie jest inwestycją łatwą ani tanią. Jeśli mamy pojęcie na zagadnienia budowlane, będzie nam znacznie łatwiej, niż laikowi, który zbiera się do takiego działania. Jeżeli jeszcze nie brak nam umiejętności budowlanych lub wykończeniowych, może odrobinę zaoszczędzić w trakcie niektórych etapów budowy.

ktokolwiek, kto kiedykolwiek zdecydował się na stawianie własnych czterech kątów, zdaje sobie sprawę jak prosto można dać się oszukać budowlanej ekipie, która poznaje, że klient nie ma pojęcia o budowlanych inwestycjach. Budowa (Zarządzanie inwestycjami budowlanymi) domów nie jest rzeczą łatwą, wszelkie niedoróbki i niewłaściwe decyzje podjęte już na początkowym etapie inwestycji, będą skutkować defektami, które będą z czasem ukazywać się na etapie użytkowania domu. W budowie istotny jest każdy jej element, od wylania fundamentów po usługi stolarskie. Jeżeli wszystko ze sobą nie współgra, problemy mogą pojawić się w szybkim czasie po zasiedleniu budynku i sprawiać nie lada tarapaty. Niektóre usterki bowiem są wręcz niewykonalne do naprawy, szczególnie te popełnione na etapie konstrukcyjnym. Trzeba także pamiętać o tym, iż wszystkie fuszerki oraz błędy podczas budowy, będą skutkowały koniecznością korekty, a ta z kolei pociąga za sobą konsekwencje finansowe, jak i przedłuża proces budowy.

budowa domu

Autor: Biuro Projektowe ARCHON+
Źródło: Biuro Projektowe ARCHON+

przeważnie popełnianym błędem w trakcie budowy jest złe przygotowanie podłoża, na którym będą osadzone fundamenty. To może prowadzić do nierównomiernego osiadania, które może prowadzić do pęknięć w budynku. Budowa domów często jest zbędnie przyspieszana, a przecież niektóre elementy potrzebują czasu, zanim przystąpi się do kolejnych działań. Usługi stolarskie, kończące często budowę domu jak również kojarzone z wykończeniem dachu, często stają się czynnikiem, w którym popełniane są banalne błędy. Związane są one przede wszystkim z niewłaściwym dopasowaniem elementów więźby raz jej pokrycia do obciążeń, które mogą występować na dachach. Często inwestor, ale również i wykonawcy nie dbają o jakość surowców, które używane są do budowy.

Oszczędność w tym obszarze jest czysto pozorna i tak w końcu odbije się na trwałości domu. Wybór wykonawców to największy kłopot. Nieznajomość procesów budowy, rynku materiałów budowlanych i tematyki prawidłowego wykonywania prac, to najczęstszy problem, jaki pojawia się podczas budowy. Pamiętajmy również, iż pośpiech nie jest wskazany przy inwestycjach budowlanych, bo odbije się późniejszymi nerwami i potrzebą poprawek. Dlatego należy wybierać dobrych oraz sprawdzonych wykonawców – choćby Cortonbau.

Post Author: admin