Nowinek technologicznych na rynku coraz więcej. co krok czytamy bądź słyszymy o tym jak technika poszła ” do przodu ”. Zaczęło się od specjalistycznych urządzeń, przez roboty, instalacje inteligentne, aż w końcu nastąpił czas, w jakim dominację bierze dom inteligentny. Automatyka, bezpieczeństwo, ekonomia i ekologia – to wszystko zamknięte w pierwotnym budynku, spełniającym potrzeby jego właścicieli.

Konstrukcja domu

Autor: Jean-Pierre Dalbéra
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na tego typu rodzaj zamieszkania, posiadasz do wyboru tysiące, a niekiedy setki tysięcy rozwikłań oferowanych przez jednostki zajmujące się wyposażeniem. Dom inteligentny zapewnia nam między innymi sterowanie światłami, temperaturą, bramą wjazdową i garażową, roletami znajdującymi się na zewnątrz i wewnętrznymi a także inteligentne AGD. Wynajdzie się też coś dla zapaleńców relaksu i spokoju , a to znaczy pływalnia, SPA, sauna czy współczesny ogród.

dom skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie oraz ochronie otoczenia. System ochrony, dozoru, kontrola dostępu – to coś, czym może się pochwalić. Umożliwi najlepszy komfort mieszkania w danej przestrzeni. Kiedy chodzi o ekologię, spośród instalacji inteligentnych wyróżnić będziemy mogli : pompy ciepła, ekrany słoneczne oraz system rotacyj powietrza, by móc oddychać świeżością przez pełny rok.

Nakłaniamy Cię do przeczytania następnego artykułu na zbliżony temat – w nim znajdziesz ekstra wiadomości. Zatem idź do serwisu aktywna przepławka dla ryb i ciesz się nimi.

Dom inteligentny ma system receptorów i detektorów oraz jeden, wiodący prym system zarządzania, za pośrednictwem którego steruje się wszystkimi instalacjami w budynku. Takimi jak tu: Lucas.

Obiekt odpowiada na metamorfozy pogody, przez co funkcjonalność i komfort redukuje koszty eksploatacji oraz ogranicza emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Koszty takiego dzieła współczesnej architektury i techniki, biorąc pod uwagę że mamy do dyspozycji kwotę minimalną, to ok. 2 mln złotych i zwiększa się wraz ze zwiększeniem się ilości wyposażenia i gadżetów.

Jadalnia

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Krótko mówiąc, system inteligentnego budynku nie powinien mieć ujemnego wpływu na osoby znajdujące się w jego środowisku. Stara się tylko w maksymalnym stopniu zwiększyć jakość życia. Jeżeli zapomnimy zamknąć okno, zostawimy drzwi, czy też nie uzbroimy alarmu, pojętne zastosowania poczynią to za nas.

Post Author: admin