Nierdzewna stal została odkryta blisko wiek temu, ale dopiero w ostatnich kilkunastu latach zaczęła być powszechnie stosowana w budownictwie a także architekturze. Najpierw w latach osiemdziesiątych jej zalety docenili konstruktorzy najbardziej rozwiniętych państw, a w ostatnich latach pojawiła się ona także w naszym kraju. Do niedawna prawie nie znana, dzisiaj nadaje nowoczesny wygląd najogromniejszym ośrodkom biurowym na świecie.

stal

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna jest mieszaniną żelaza zawierającą minimum 11% chromu. Osiąga ona swe cechy antykorozyjne z powodu utworzenia się powierzchniowej warstewki tlenków chromu. Warstewką owa jest niezwykle trwałą i nawet w razie chemicznego lub mechanicznego uszkodzenia nawierzchni stali zaraz odbudowuje się, dzięki czemu ocalone zostają przymioty antykorozyjne tworzywa.

Stal nierdzewna jest półproduktem niebywale trwałym jak także przydatnym, a zarazem dystyngowanym. Dzięki różnorodności gatunków nawierzchni oraz wielkiej gamie wyrobów jest ona w stanie zadowolić w najwyższym stopniu wyszukane wymogi stawiane półproduktom budowlanym i wykończeniowym przez budowniczych jak też dekoratorów wnętrz.

Dom jest punktem, w którym stal nierdzewna () jest dostrzegana przez każdego. Jest ona bowiem doskonałym surowcem na miski oraz pozostałe kuchenne przybory. Wewnętrzne części wysokiej jakości zmywarek jak też wysokiej próby noże zrobione są z owego surowca.Stal nierdzewna jest szablonowym półproduktem związanym z wysokim standardem bytu, dlatego też zastosowanie jej w domostwach wzrasta wespół z rosnącym standardem egzystencji.

obróbka stali

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Do cięcia stali nierdzewnej możemy stosować takie techniki, jak: cięcie laserem, cięcie za pomocą plazmy a także cięcie strumieniem wody. Przed doborem konkretnego podejścia musimy przeanalizować, jakiej grubości surowce zostaną cięte, jaka precyzja jest potrzebna. O ile najważniejszym elementem jest precyzja cięcia, to uzyskamy ją przez cięcie wodą albo wycinanie laserowe. Podczas cięcia blachy o grubości mniej więcej 0,1 – 3 mm laser (cięcie laserem) umożliwia zachowanie bardzo wysokich parametrów jakościowych, szczególnie przy wycinaniu niewielkich albo szczególnych fragmentów, jak na przykład drobne otwory, subtelne kształty, itp. Przy dużych grubościach wymagane może być mocniejsze i droższe źródło lasera.

Post Author: admin