Każdy, kto urządzał nowy dom, musiał zmierzyć się z wyborem posadzki. Zanim wybierzemy się do sklepu,trzeba zasięgnąć języka na ten temat. Oczywiście dużo zależy od tego, ile pieniędzy mamy do dyspozycji. Pamiętajmy jednak, że podłoga w mieszkaniu, to inwestycja na długie lata, stąd też nie zawsze warto oszczędzać.

Od dawna drewniana podłoga w mieszkaniu, to nadal najistotniejszy element wyposażenia. Drewno to wytrzymały i ekologiczny materiał, który bez problemu można odświeżyć. Drewniana podłoga w mieszkaniu nada wnętrzu ciepły i przytulny charakter. Jest też dobrze wygłusza dźwięk i sprawdza się jako izolator termiczny. Szukając w internecie pod hasłem: podłogi drewniane producent (link na parkietypryczynicz.com.pl), znajdziemy bogatą ofertę solidnych marek.

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

Jakiego rodzaju drewniana posadzka będzie najlepszym rozwiązaniem?
Częstym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które przy urządzaniu mieszkania liczą się z każdym groszem jest zakup paneli podłogowych. Nowe panele to stosunkowo tanie rozwiązanie dla każdego. Drewniane panele składają się z trzech warstw. Układa się je jako posadzkę ruchomą,to znaczy bez stałego mocowania do podłoża.

Poszczególne deski łączy się na zatrzask. Musimy jednak pamiętać o dobrym wyciszeniu podłoża, żeby po pomieszczeniu nie roznosił się odgłos każdego kroku. Panele to gotowy produkt, który można samemu ułożyć i nie trzeba płacić za dodatkową usługę. Warto jednak pamiętać, że tani panel może się szybko zetrzeć.

parkiet   dąb

Autor: WITEX
Źródło: WITEX

Popularny rodzaj drewnianej podłogi to, obok prostej deski, tzw. parkiet. Ten typ podłogi układa się z drewnianych klepek w różne wzory.Właściwie czyszczony i pielęgnowany parkiet jest bardzo trwały i będzie nam służył przez długi czas. Koszt tego typu podłogi zależy od rodzaju drewna, z którego są wykonane klepki,a także ilości warstw. Najlepszy i najbardziej wytrzymały jest parkiet dębowy (zdecydowanie więcej przeczytasz pod tym adresem). Perfekcyjnie gładką, świeżo ułożoną klepkę możemy pokryć lakierem.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na bazie opinii. Może w taki sposób będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury (http://archicom.pl/inwestycje/m-browary-wroclawskie/) pokrewnego tekstu.

Blask lakieru nada podłodze elegancki wygląd. Zużytego parkietu lepiej nie lakierować, lepiej go wycyklinować i zakonserwować specjalnym olejem. Szlifowanie parkietu tzw. cykliniarką polega na usunięciu startej powłoki. W ten sposób, co kilkanaście lat możemy odnowić podłogi w naszym mieszkaniu.

Post Author: admin