Koszty energii są większe, w związku z tym niektórzy szukają zmniejszać koszty utrzymania. Rozwiązaniem jest instalacja kolektorów słonecznych. To duża inwestycja, ale według wielu przynosi profity. Co trzeba wiedzieć o bateriach słonecznych?

kolektory słoneczne

Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/

To Unia Europejska zaprowadziła trend na kolektory słoneczne, tym bardziej|szczególnie|dlatego|, że dotuje inwestycje związane z energią alternatywną. Interesujące, że ich produkcja ma niewiele konotacji z tym, co ekologiczne, ale już używanie nie ma negatywnego na środowisko. Takie panele pochłaniają energię ze słońca. To absorber decyduje o tym, czy panel jest wydajny, stąd też warto zdecydować się na selektywny.

Baterie słoneczne w PolsceW klimacie śródziemnomorskim taki sposób pozyskiwania ciepła jest znany od wielu lat, w naszym kraju ma dużo mniejsze zastosowanie. W naszych domach panele słoneczne służą do podgrzewania wody – dzięki temu zmniejszają rachunki za energię. Woda jest na tyle ciepła, że normalnie można wykorzystywać ją do mycia. Bateria słoneczna nagrzewa ją tak jak piecyk. Wielkość panelu słonecznego właśnie jest zależna od miesięcznego zużycia wody. kolektory słoneczne Lublin ma zasobnik, który gromadzi ciepło i przekazuje ją wodzie. Najlepszy zasobnik ma możliwość zmagazynować energię przez parę dni – nagrzewa więc nawet wtedy, gdy słońce nie świeci.

Instalacja kolektorów słonecznychKolektory zwykle montuje się na dachu, ale to nie jedyne faktycznie te są najwydajniejsze. Niektórzy stawiają je na chodniku lub przymocować do elewacji. Panele są zróżnicowane: przeznaczone do płaskich lub skośnych dachów. Zakładane są na zaczepach, które ułatwiają taki układ, aby promienie mogły dotrzeć do baterii.Czy to faktycznie oszczędność?Instalacja paneli słonecznych jest droga bo to jednorazowy wydatek kilkunastu tysięcy złotych.https://www.zstgroup.pl/ – zstgroup.pl/ -Wydatki w ciągu roku na ogrzewanie gazowe wynoszą często mniej więcej 4-5 tys. zł rocznie. Niektórzy wydają więcej, inni próbują oszczędzać. Zwrot z tej inwestycji to zazwyczaj kwestia 10 lat. Jednak wydatki w ciągu roku na ogrzewanie spadają nawet do 1000 zł. To jednak jest sprawa indywidualną i zależy od wielu elementów, ale kolektory słoneczne to zdecydowana oszczędność.

Post Author: Rufus