Otrzymujemy wreszcie nowe mieszkanie, o czym wypadałoby pamiętać? Liczy się przede wszystkim odbiór techniczny, który można wykonać na własną rękę. Wątpliwość zostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co wziąć ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda dobrze na taki przyjęcie zabrać ze sobą doświadczonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśliby jednak nie mamy takiej możności wskazane jest postarać się o inżyniera lub jednostkę remontową, która będzie zajmowała się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to też sami zrobić, należy się jednakże porządnie do tego przygotować.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Szybki odbiór mieszkania od dewelopera Sprawdzanie mieszkania jest zawsze nieodzowne, nie jest jednocześnie ważne jakie to pomieszczenia. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie od dewelopera. Odbiór techniczny trzeba zacząć od odmiarowania każdego z wnętrz. Najważniejsze to sprawdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to projekt.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej wodomierze odczyt radiowy i przejrzyj tam nowe fascynujące wpisy. Nie ociągaj się!

Każdy składnik jest znaczący, istotne są wszelkie wnęki. Jak mówią specjaliści warto sprawdzić te, które w planie były wyznaczane na standardową głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie wykonać zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób rzeczywisty powiększy cenę wykończenia mieszkania.

Dodatkową rzeczą, jaką trzeba sprawdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu musimy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości tak samo należy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy baczną uwagę na narożniki. Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mowa o podłogach (zobacz wolplan wylewki anhydrytowe katowice) to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.

Kto może przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania w Warszawie?
Należałoby wykonać odbiór techniczny naszego M w ciągu dnia. Ma to spore znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło dzienne to łatwiejsza możliwość, żeby wychwycić wszelkie rysy czy inne ubytki. Należy pamiętać jednakże, by nie koncentrować się tylko na szybach, ważne są dodatkowo ramy okienne i parapety. Niezwykle ważne jest także, aby wypróbować wszystkie instalacje. Nieraz są to małe błędy, które mogą zdziałać nam jednak niemało kłopotu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stołem jest zrealizowane dobrze. Warto tu zajrzeć

Post Author: admin