Na rynku deweloperskim
10

Mar

2019

Odbieramy własne M, o czym musimy pamiętać? Czy zdajesz sobie sprawę, co sprawdzić i na co szczególnie uważać?

Przyjmujemy wreszcie pierwsze cztery kąty, o czym warto pamiętać? Liczy się przede wszystkim odbiór techniczny, który można zrobić osobiście. Rzecz zostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co wziąć ze sobą i w razie czego – jakie usterki zgłaszać? Co prawda najlepiej na taki odbiór zabrać ze sobą doświadczonego inspektora nadzoru budowlanego. Gdyby jednak nie mamy tej sposobności powinno postarać się o inżyniera lub jednostkę remontową, która zajmuje się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to także sami zrobić, dobrze się jednakże rzetelnie do tego przygotować.
13

Sty

2019

Mieszkania deweloper oddaje w dobrym stanie

Czy szukamy właściwego mieszkania dla swojej rodziny?
Nadchodzi taki czas, kiedy każdy pragnie już się usamodzielnić oraz wyfrunąć z rodzinnego gniazdka, żeby przebywać w całości na swój rachunek. W takich momentach stajemy przed dylematem, czy powinniśmy coś najmować, czy mimo wszystko lepiej robimy, kiedy coś kupimy?
Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

Jak unowocześnić trzydziestoletnie domy parterowe, żeby obiekt zyskał na prezencji, a właścicielom mieszkało się wygodniej

Dom może służyć co najmniej kilku pokoleniom, rzecz jasna jeżeli tylko gospodarze odpowiednio dbają o niego. Nie jest też tajemnicą fakt, że dawniej wykorzystywano prefabrykaty gorszej jakości niż ma to miejsce współcześnie, zatem jeśli ktoś w najbliższym czasie nie planuje przeprowadzić się do innego lokum, bywa zmuszony przystosować to posiadane do współczesnych standardów.