13

Sty

2019

Mieszkania deweloper oddaje w dobrym stanie

Czy szukamy właściwego mieszkania dla swojej rodziny?
Nadchodzi taki czas, kiedy każdy pragnie już się usamodzielnić oraz wyfrunąć z rodzinnego gniazdka, żeby przebywać w całości na swój rachunek. W takich momentach stajemy przed dylematem, czy powinniśmy coś najmować, czy mimo wszystko lepiej robimy, kiedy coś kupimy?
Na rynku deweloperskim
04

Gru

2018

Odbieramy własne M, o czym musimy pamiętać? Czy zdajesz sobie sprawę, co sprawdzić i na co szczególnie uważać?

Przyjmujemy wreszcie pierwsze własne M, o czym musimy pamiętać? Liczy się przede wszystkim odbiór techniczny, który możemy dokonać osobiście. Kwestia zostaje tylko jedna, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co wziąć ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda dobrze na taki przyjęcie wziąć ze sobą sprawdzonego inspektora nadzoru budowlanego. Gdyby jednak nie mamy tej możności warto postarać się o inżyniera lub firmę remontową, która zajmuje się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to także sami zrobić, dobrze się jednakże rzetelnie do tego przygotować.
Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

Jak unowocześnić trzydziestoletnie domy parterowe, żeby obiekt zyskał na prezencji, a właścicielom mieszkało się wygodniej

Dom może służyć co najmniej kilku pokoleniom, rzecz jasna jeżeli tylko gospodarze odpowiednio dbają o niego. Nie jest też tajemnicą fakt, że dawniej wykorzystywano prefabrykaty gorszej jakości niż ma to miejsce współcześnie, zatem jeśli ktoś w najbliższym czasie nie planuje przeprowadzić się do innego lokum, bywa zmuszony przystosować to posiadane do współczesnych standardów.