Minusem tego rodzaju technologii są zgrubienia i nadlewy, które wynikają z błyskawicznego chłodzenia i zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są widoczne pod warstwą farby. Wyrobu do ocynku ogniowego powinny mieć specjalistyczne otwory technologiczne, mogą być one również “ukryte” w niewidocznych początkowo miejscach. Galwanizacja wdraża do takiego procesu nowe możliwości.

jak wygląda cynkowanie?

Autor: Legi
Źródło: Legi

Wiele procesów, dzięki którym wytwarza się należyte powłoki ochronne stanowi ważny szczegół całej linii wytwórczej, a poszczególne przedsiębiorstwa kooperują wzajemnie na dużą skalę. Ocynk ogniowy wykonuje się dzięki zanurzeniu w ciekłym cynku. Efektem tego rodzaju kąpieli jest utworzenie grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, jak i wewnątrz wyrobu. Wyrób ocynkowany ogniowo (firma zajmująca się ocynkiem ogniowym) ma świetne zabezpieczenie antykorozyjne.

Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie charakteryzują się faktycznie gładką jednolitą, ale również cienką powłoką cynkową. Taka powłoka, która jest naniesiona w ten sposób pozbawiona jest nadlewów oraz zgrubień, co sprawia, iż wyroby ocynkowane galwanicznie wyglądają rzeczywiście ładnie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku jest w większym stopniu cienka niż powłoka uzyskana przez cynkowane ogniowe, tak uzyskane zabezpieczenie antykorozyjne jest mniej trwałe.

Jeśli wykorzystana w tym materiale narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tutaj inne tego rodzaju wpisy – one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Następnym negatywem takiej metody jest efekt tak zwanej klatki Faradaya, który powoduje niedocynkowanie wyrobu w miejscach ciężkodostępnych. Jaki więc produkt będzie dla nas odpowiedni? Być może takie opisy jedynie informują, jak to wygląda, ale nie przekonują do żadnego z rozwiązań. Dobrze więc wiedzieć, iż lepsze będzie cynkowanie ogniowe, a to z powodu bardziej znacznej trwałości i wytrzymałości na korozję – zajrzyj do strony.

W celach dekoracyjnych przedmioty pokrywa się cieniutką warstwą złota. Galwanizacja stosowana jest więc nie tylko w wielu gałęziach przemysłu – polecana galwanizernia ze Świdnicy. Z przedmiotów galwanizowanych korzystamy w wielu wypadkach, urządzając własne mieszkania, nawet nie będąc tego świadomymi. W zależności od rodzaju powłoki galwanicznej proces galwanizacji zostaje wykorzystywany w celach dekoracyjnych bądź ochronnych. Niestety,galwanizacja metali używanych na co dzień nie jest procesem, który pozwala urodę poddanych galwanizacji przedmiotów zatrzymać na zawsze.

Post Author: admin