Jeżeli jesteśmy już na etapie robienia dachu, na początek musimy pomyśleć o wyborze właściwego pokrycia. Zazwyczaj jest ono sugerowane w projekcie, ale zwykle mamy możliwość dokonania jakiś modyfikacji. Rzecz jasna odmienny rodzaj materiału na ogół oznacza zupełnie inne koszty.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy podejmiemy już tą decyzję, najwyższa pora wziąć się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy oczywiście skorzystać z rekomendacji znajomych czy ekipy z poprzedniego etapu budowy. Inną opcją jest szukanie przez net. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Otrzymamy w ten sposób wykaz firm specjalizujących się w tego rodzaju usługach – łącze. Bez wątpienia głównie będzie interesowała nas cena, warto jednak brać pod uwagę pozostałe czynniki.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co za tym idzie inne możliwości dostosowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy twierdzi, iż jest najlepszy, dlatego musimy sprawdzić opinie innych klientów. Dach – polecana strona – musi być wykonany nie tylko profesjonalnie, ale także tak szybko, jak jest to potrzebne – nie ma nic gorszego niż spóźnienia w budowie spowodowane wyłącznie opieszałością ekipy.

Z sukcesem wykończyliśmy dach, czas na elewacje. Na rynku mamy do wyboru dużo materiałów wykończeniowych, a zwykły tynk (zobacz: ozdobny tynk na ścianę) da się zamalować właściwie na każdy kolor. Pamiętajmy jednakże, iż elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego domu, kolorystycznie współgrać z jego sąsiedztwem oraz dachem. Gdy marzą nam się zdecydowane kolory, trzeba nie zapominać, iż pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony – już raczej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Też w tym przypadku jeśli szukamy wykonawcy przez net wprowadzamy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam proponuje dana firma. Istnieje też alternatywa dla leniwych. Polega ona na tym, że wpisujemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław i dajemy namiary do siebie. Wykonawca sam zgłosi się do nas z ofertą – . Jeszcze jedna sprawa. Wycena prac powinna być zrobiona gratis i nie wiązać się z żadnym zobowiązaniem do późniejszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami obliczyć przy pomocy kalkulatorów zamieszczonych w sieci.

Post Author: admin