Każdy, kto kupował lub sprzedawał mieszkanie zdaje sobie sprawę, że zupełnie inaczej patrzy się na cenę nieruchomości. Inaczej na nieruchomość spogląda osoba sprzedająca, która chce jak najwięcej zyskać i zupełnie inaczej patrzy osoba kupująca, która nie chce wydać za dużo. To najczęściej nie pomaga przy znalezieniu wspólnej ceny.

Dlatego konieczna okazuje się profesjonalna wycena nieruchomości, bo jedynie tak możemy zyskać informacje ile, w rzeczywistości, dana nieruchomość kosztuje. Nie chodzi tu tylko o mieszkania, ale również o działki, czy o np. kamienice. Nieruchomość przed sprzedażą musi zostać wyceniona, żeby nie została sprzedana za zbyt niską cenę, ale też by nie została sprzedana za zbyt duża cenę. Nad tym wszystkim jest litera prawa, z którą należy się liczyć.

Ile różne nieruchomości powinny kosztować: ()

nieruchomości

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy idziemy do biura nieruchomości są nam pokazywane oferty mieszkań, czy jakiś innych nieruchomości już z ich wyceną. Zresztą kiedy idziemy do takiego miejsca mamy świadomość ile mniej więcej możemy wydać i przedstawiamy, w jakim przedziale cenowym chcemy szukać nieruchomość. Jednak nim oferty pojawiają się na panelu w biurze nieruchomości muszą one być wycenione, a taka wycena nieruchomości trochę kosztuje. Często biuro nieruchomości (nieruchomości sosnowiec) bierze na siebie wycenę i tę wycenę wliczana w koszt do zapłaty za nieruchomość. A przy wycenie zwraca się uwagę na każdy drobiazg. Jeśli jest to mieszkanie na rynku wtórnym to trzeba zrobić pełną dokumentację wszystkich pomieszczeń, każdej wady, którą będzie trzeba naprawić po wprowadzce, bo to ma wpływ na cenę, którą można przedstawić potencjalnemu nabywcy. Autor:

zielony człowieczek z domem

Źródło: flickr.com
Wiadomo, że poza samą wyceną można negocjować cenę, ale nie uda się zrobić tak, że kwota będzie obniżona o jakieś 50%. Jeśli sami sprzedajemy lokal to również trzeba podeprzeć się wyceną. Wycenę można wykonać online, to daje możliwość na zrobienie takie wstępnej wyceny danego lokalu. To pozwala nam stwierdzić, czy powinniśmy sprzedawać dane mieszkanie, czy nie na taką kwotę liczyliśmy. Wiadomo jest, że osoba sprzedające chce jak najwięcej dostać pieniędzy, a kupujący mieć mieszkanie za jak najmniejszą kwotę, czyli najbardziej korzystnej dla niego cenie. Dlatego tak konieczna jest bezstronna wycena.

Post Author: admin