Stworzenie dobrej strony internetowej nie jest prostym zadaniem. Bez względu na branżę powinna spełniać pewne niezwykle ważne wymagania, dzięki którym na pewno zyska czytelników. Jeśli chodzi o portal budowlany, zakładanie strony jest to rodzaj reklamy przedsiębiorstwa, które dane miejsce projektuje. Od tego typu przedsiębiorców wymagamy bezbłędnego wyczucia estetyki, które upewni nas, że dobieramy fachowców. Rzecz jasna portal budowlany nie musi łączyć się z konkretną marką, ale kiedy tak jest, warto by każdy element współgrał, tworząc specyficzną wizytówkę.

Budowa domu

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo należy zadać sobie pytanie jakich treści oczekuje klient wchodzący na naszą stronę. Jeśli twórcą portalu o tematyce budowlanej jest przedsiębiorstwo budowlane, z całą pewnością niezwykle istotna będzie oferta. Wszelkie projekty muszą być pokazane w ciekawy sposób. Galeria ( http://www.kohut-kamien.pl/galeria/ ) zdjęć wykonanych projektów stanie się niemal naocznym potwierdzeniem umiejętności. Dodatkowo warto udostępnić użytkownikom możliwość opiniowania firmy, ponieważ rekomendacje podczas poszukiwań są naprawdę oczekiwane. Doskonale jeżeli użytkownik znajdzie na stronie wykaz kosztów. Idealnym dodatkiem będą artykuły, w których klient znajdzie nie tylko aktualności z rynku usług budowlanych, lecz także praktyczne porady przydatne dla wszystkich właścicieli domów. Dzięki takich tekstów użytkownik może przypadkowo trafić na naszą stronę (sprawdź tu). Jeżeli okaże się ona w jego oczach atrakcyjna wizualnie, bezproblemowo znajdzie wszelkie potrzebne mu informacje, a ruch po stronie będzie dla niego przyjemne, na pewno zapamięta markę i powróci do niej, kiedy zajdzie taka konieczność. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim strona musi być naprawdę funkcjonalna i intuicyjna. Użytkownik nie może mieć problemów ze znalezieniem czegokolwiek. Podstawą jest rzecz jasna wyszukiwarka, jednak łatwe menu jest jak najbardziej pożądane. Gdy błądzimy po stronie i nie jesteśmy w stanie znaleźć istotnych dla nas informacji, po prostu z niej wychodzimy i zazwyczaj nigdy już nie powracamy. Dobrze jest udostępnić pewne treści, jednak nie dla wszystkich.

przejdź do witryny

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli klient otrzyma darmowe materiały po rejestracji i podaniu danych, uzyskamy konkretne kontakty. Da nam to pewność, że te osoby są prawdziwie zainteresowane proponowanymi usługami i warto się z nimi kontaktować. Prawidłowo zaprojektowana strona internetowa zagwarantuje, że portal budowlany zostanie doceniany i stworzy prawdziwą reklamę oraz charakterystyczną wizytówkę firmy. Warto więc sprawić żeby witryna była jak najlepsza, a swoją funkcjonalnością zachęcała użytkowników do częstych odwiedzin.

Post Author: admin