Zbliżająca się zima to niemałe utrapienie dla użytkowników pojazdów, którzy nie mają dla swojego auta żadnego miejsca na postój poza standardowym miejscem parkingowym. Minusowe temperatury i opady źle wpływają na auto nie mówiąc już o tym, że wydłużają codzienne przygotowania zanim udamy się w drogę. Najsensowniejszym rozwiązaniem dla samochodu jest rzecz jasna posiadanie garażu. Ci, którzy mają do dyspozycji chociaż kawałek gruntu możliwy do przeznaczenia na tego typu rozwiązanie powinny jak najszybciej wykorzystać tą opcję.

Garaże przydomowe

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl
Oczywiście, w każdej chwili istnieje możliwość wybudowania garażu i potrzebne są do tego stosowne materiały, w tym płyty warstwowe. Płyty te mocuje się najpierw na specjalnych konstrukcjach (kliknij) zrobionych z kształtowników i nadających garażowi konkretne wymiary. Na zmontowany stelaż mocuje się poszycie, czyli właśnie płyty warstwowe, jako podstawowy budulec.

Oczywiście, to nie jedyne tworzywo, z którego taki garaż może być wybudowany, bowiem alternatywą jest chociażby stworzenie konstrukcji składającej się z płyt betonowych czy blaszanych. Jednakże płyty warstwowe są nadzwyczaj skutecznym rozwiązaniem – są lżejsze od betonowych, z kolei zapewniają większą nieprzenikalność cieplną niż blaszane (kliknij garaże ocieplane). Na dodatek garaż z płyty warstwowej można złożyć bardzo szybko – zależnie od stopnia skomplikowania konstrukcji – nawet w jeden dzień. Na stopień skomplikowania składa się przede wszystkim obecność pobocznych rozwiązań, które mają usprawnić korzystanie z garażu – dostępność instalacji elektrycznej, dodatkowe drzwi czy okna, dodatkowe pomieszczenie wewnątrz garażu, dodatkowe ocieplenie garażu i tym podobne.

Opisywane płyty mają przeróżne grubości w związku z czym, przy tych dość cienkich stosuje się dodatkową izolację cieplną najczęściej w postaci styropianu. W standardzie znajduje się rzecz jasna podstawowa brama uchylna, natomiast ci, którzy chcą mieć dodatkowe wejścia czy okna z kratami, muszą zainwestować dodatkowe pieniądze. Podobnie jest z napędem elektrycznym. Co poniektórzy śmiałkowie mogą samodzielnie wybudować garaż i w tym celu najważniejsze będzie zaopatrzenie się w kluczowy element, a więc omawiane płyty – -> więcej na

Post Author: admin