Czy warto wkładać pieniądze w przydomową oczyszczalnię ? W jaki sposób to działa? Czy trzeba obawiać się wysokich kosztów eksploatacji? Rozwiewamy wątpliwości.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest świetnym rozwiązaniem, korzystnym zarówno dla naszych portfeli, jak także dla otoczenia.

Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Wielu posiadaczy posesji, które nie są podłączone do miejskiego systemu kanalizacyjnego frapuje się, czy opłaci się włożyć pieniążki w przydomową oczyszczalnię . Miejmy na uwadze, iż skażone ścieki nie powinny być odprowadzane bezpośrednio do wody albo gruntu, z tej przyczyny prędzej bądź później staniemy przed postanowieniem o założeniu przydomowej oczyszczalni . Rodzaj oczyszczalni zależny jest m.in. od norm prawnych, a co najistotniejsze, gruntowych warunków. Wybór najlepszego modelu oczyszczalni zależeć będzie między innymi od liczby lokatorów w gospodarstwie domowym, rodzaju gruntu na działce, poziomu wód gruntowych czy też wielkości parceli jak też jej ukształtowania. Oczyszczalnia wiąże się z większymi, początkowymi wydatkami jej instalacji w porównaniu przykładowo do szamba (ajpszamba.pl/), jednakże będzie całkiem darmowa w użytkowaniu. Ekologiczność jest to jedna z fundamentalnych walorów przydomowych oczyszczalni ścieków. Oczyszczalnie takowe są całkiem bezpieczne dla środowiska, a zanieczyszczenia nie wydostaną się na zewnątrz oczyszczalni. Faza pozyskania półproduktów jak też instalacji w miejscu docelowym łączy się z nieco wyższymi wydatkami niż w wypadku szamba.

Materiałem z którego najczęściej wykonane są oczyszczalnie jest tak zwana płyta polietylenowa. Dodajmy jednakże, iż koszty które poniesiemy na instalację przydomowej oczyszczalni rekompensują prawie zerowe koszta jej eksploatacji.

Post Author: admin