Typy paneli różnią się od siebie wyglądem i przede wszystkim solidnością. Bardzo dużo może nam powiedzieć także cena, ale nie powie nam ona wszystkiego.
Dzisiaj na rynku posiadamy setki a nawet może tysiące paneli podłogowych.

fototapeta

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj są nabywane panele laminowane, lecz fachowcy od podłóg cenią bardziej podłogi winylowe. Zarówno pośród paneli laminowanych jak i podłóg winylowych moglibyśmy znaleźć rozwiązania tańsze i bardziej kosztowne, choć wśród paneli laminowanych zdecydowanie można odnaleźć łatwiej rozwiązania niezwykle tanie. Wytrzymałość na ścieranie paneli laminowanych nie jest najlepsza. Kiedy chcielibyśmy je na przykład ułożyć w sypialni oraz położymy na tego typu panelach dywan, będą się one znakomicie sprawdzać. Gdy poszukujemy jednak paneli do kuchni lub przedpokoju, to w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej wybrać podłogi winylowe. Najkorzystniejsze cenowo panele laminowane mogą kosztować nawet mniej niż 20 zł/m2. Za takie lepszej jakości trzeba jednak zapłacić ok. 50 zł/m2. Podłogi winylowe to koszt około 150 zł/m2.
sterownik

Autor: AURATON
Źródło: AURATON
dom

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Panele laminowane bardzo słabo amortyzują kroki. Okoliczni mieszkańcy zazwyczaj słyszą głuchy stukot, natomiast podłogi winylowe amortyzują znacznie lepiej. Powierzchnia laminowanych paneli jest w większym stopniu podatna na uszkodzenia przez ciężkie rzeczy, które na nie upadają. Podłogi winylowe takiej wady nie posiadają oraz są w większym stopniu wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Kiedy chodzimy po podłodze z paneli winylowych odczuwamy miękkość oraz elastyczność takiej podłogi. To wrażenie jest bardzo przyjemne.

Mnóstwo ludzi szuka ciekawych informacji na ten temat wątek. Niezłym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis. Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Panele laminowane oferują nam najczęściej odczucie twardości. Również trzeba zwracać uwagę na to, że winyl jest bardziej ciepły od laminatu.

Panele winylowe są produktem imitującym drewno tak w wyglądzie jak i w odczuwaniu pod stopami. Są przede wszystkim produktem, który zapewnić ma całkowitą wodoodporność. Można bez przeszkód używać je w kuchni a nawet w łazienkach .

Post Author: admin