Kogo zatrudnisz, gdy przyjdzie taka potrzeba? Człowieka, który zna się wspaniale na swoim fachu czy tak zwaną „złotą rączkę”? Pytanie być może wydawać się podchwytliwe, bo jeden, jak i drugi człowiek jest dobry w tym, czym się zajmuje. Jednakże trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej preferujemy człowieka, który ma specjalizację czy takiego, który jej nie posiada, lecz twierdzi, iż zapewne sobie ze wszystkim da radę. Komu w takiej sytuacji wierzyć?

Jeśli wybierzemy pierwszego z kandydatów może być pewni, że zna się on na swojej dziedzinie, bez problemu rzuca terminami, umie na przykład objaśnić czym są kompresory powietrza pneuma, instalacja pneumatyczna, umie wytłumaczyć czym się różni rura aluminiowa od rury normalnej, umie wskazać najlepsze produkty, które nie raz już się sprawdziły. Taki człowiek ma sporo realizacji, a czuję się w swojej specjalizacji jak ryba w wodzie, ponieważ robi to od zawsze. Dodatkowo, jego dziadek i ojciec również się tym zajmowali, tak więc fachu uczył się już od najmłodszych lat. Można tak polubić tego specjalistę, że pomyślimy: „a pokaże mi jeszcze jedną rzecz, może też naprawi?”, lecz on na taką sugestię odpowiada stanowcze: „nie!”.

urządzenia chłodnicze

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi z naszych specjalistów, pan „złota rączka” tak naprawdę ma bogatą przeszłość.

Masz duży problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona części do pieców próżniowych.

Był w wielu państwach, pracował w wielu miejscach, a co najważniejsze sam się wszystkiego nauczył. Różnych prac uczył się od różnych osób, a jego ojciec także lubił zająć się wieloma różnym rzeczami. (Sprawdź instalacje pneumatyczne). Sam naprawiał każdą rzecz w domu, nigdy nie wzywał fachowców. Taki człowiek może zrobić naprawdę dużo – od hydraulika w łazience po gładź w pokoju. tego typu specjalista czasami także jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w jednej dziedzinie. Mówi, że zrobi to i to, nie ma kłopotu.

Po tych informacjach przychodzi czas na ostateczne podjęcie decyzji. Wiadomym jest, że wielu z nas będzie wybierało pod kątem doświadczeń z przeszłości. Skoro „złota rączka” nie dała rady z jakimś zadaniem wybierzemy fachowca-specjalistę, jednocześnie, gdy tego typu specjalista był dość drogi, a do tego gburowaty, to zastanowimy się nad tym, czy nie zatrudnić „człowieka od wszystkiego”. (Nowość kompresory śrubowe). Jakbyś Ty zrobił, co jest dla Ciebie w tej kwestii najbardziej istotne? Czy człowiek, który zna się na określonym fachu czy „magik”, który zapewni, że wykona wszystko? Kwestia w rzeczywistości pozostaje nierozstrzygnięta, a wybór pewnie rozłoży się pół na pół.

Post Author: admin