Dla sporej grupy ludzi używanie betonu i zaprawy murarskiej ma miejsce na etapie najprostszych prac, jak stawianie ogrodzenia. PO pierwsze musimy zdecydować się jaką kupić siatkę, potem słup i drut naciągowy. Wszystko to musi być na pewno dobrze dobrane z działką z określoną wylewką z cementem. Gdy to dobrze wykonamy możemy złapać bakcyla budowniczego.

budowa

Autor: Eric.Ray
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób jednak wybrać najlepszą zaprawę? W sklepach budowlanych jest duży wybór gotowych preparatów, jednak zdarza się, że konkretnych słupkach musimy użyć gotowy produkt od producenta, a jeśli liczba dołków jest spora, to może być tak, iż wydamy na ogrodzenie więcej, niż wstępnie zakładaliśmy. Sporo ludzi w tym momencie decyduje się na piasek. Trzeba pamiętać, że to, co dodajemy się do cementu w gotowych mieszankach będzie się różniło zależnie od potrzeb.

Kruszywa zaprawowe wiec można podzielić na sztuczne oraz naturalne. Te pierwsze powstają często z obróbki termicznej surowców mineralnych, dzięki temu tworzy się keramzyt. Ta druga grupa – naturalnych kruszyw, to piasek i zmielone podłoże skalne, nadają się do różnorakich zadań, jak kruszywa do betonu (). Powyższa klasyfikacja jest jednak zależna od grubości kruszywa. “Piaskiem” określamy to, co jest kruszywem pochodzenia naturalnego, spotykany jest w przyrodzie, ma różnorodną budowę i właściwości, w zależności od miejsca, z jakiego jest wydobywany.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów wiązary dachowe opolskie tu – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte!

Grubość ziaren wynosi do 2 milimetrów. Rzeczami, które mają wpływ na zmniejszenie wartości piasku są zanieczyszczenia materiałem organicznym, są to korzenie, części roślin albo gleba.

kruszywo drogowe

Autor: Peter Craven
Źródło: http://www.flickr.com
Jakość pogarszają też małe drobinki mineralne w postaci pyłów. Dobrze jest, więc do zapraw do murowania i betonów używać kruszyw płukanych w sposób naturalny, takich z rzek i strumyków. Świetny jest także piasek oczyszczany w profesjonalnych miejscach przeróbki kruszywa. Sprzedaż kruszywa w takim miejscu gwarantuje dobrą jakość (). Nie oznacza to jednocześnie, iż tak zwany piasek zasypowy nie ma żadnego zastosowania. Ze względu na dosyć niską cenę taki piasek, który też jest zwany mułkiem jest odpowiednim kruszywem do obsypywania fundamentów, zabezpieczenia okablowań albo rur ,którymi płynie gaz. Dosyć istotną uwagą jest również to, w jaki sposób piasek jest przechowywany, ponieważ mokry waży dużo więcej, co ma wpływ na jego cenę.

Post Author: admin