Jeśli chcemy przekazać swoje mieszkanie, bo na przykład przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania bądź wybudowaliśmy dom, to naturalnie zależy nam na tym, aby zrobić to jak najszybciej. Ciężko szczegółowo rzec, kiedy i w jakim momencie uda nam się sprzedać mieszkanie, chociaż prawdą jest to, że wiele osób nie musi długo czekać. Należałoby więc dowiedzieć się, jakim sposobem skutecznie sprzedać mieszkanie oraz które metody okażą się w tym pomocne.

Aktualnie posiadamy dwie opcje sprzedaży mieszkania. Możemy skorzystać z usług agencji nieruchomości czy też samodzielnie postarać się sprzedać mieszkanie. W przypadku pierwszej opcji nierzadko możemy liczyć na faktycznie rychłą sprzedaż, jednak agencje nieruchomości pobierają też prowizję. Oznacza to, że jeśli na przykład potrzebujemy sprzedać apartament za 200 tysięcy złotych, to agencja wystawi je przykładowo za 230 tysięcy. Oczywiście prowizja jest opłacana przez nabywcę, natomiast nie przez nas, niemniej jednak dużo osób idealnie wie, iż cena mieszkań z agencji obejmuje również prowizję.

zobacz oferty

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Wskutek tego częstokroć wolą zakupić mieszkanie wprost od właściciela, albowiem wówczas nie muszą ponosić dodatkowych kosztów połączonych z prowizją. Osobna sprzedaż mieszkań Rzeszów też zdoła być owocna, jeżeli tylko weźmiemy pod uwagę nieco ważnych aspektów. Po pierwsze powinniśmy wystawić dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, najlepiej wykonać to na paru rozlicznych serwisach z ogłoszeniami. Wówczas zaciekawienie mieszkaniem bezsprzecznie będzie większe. Po drugie powinniśmy porządnie napisać dane ogłoszenie. Musi zawierać wszelkie najistotniejsze wiadomości dotyczące mieszkania, a więc metraż, pozycję, cenę, dodatkowe atuty (balkon, winda, garaż na wóz i tak dalej.), liczbę pokojów itd. Warto opisać mieszkanie z jak najlepszej strony oraz nie poprzestawać na powierzchownym opisie.

Nasze ogłoszenie musi być ciekawe i interesujące, tak żeby zainteresowało jak największą liczbę jednostek. Wskazane jest też ofiarować sposobność negocjacji ceny. Po trzecie, prócz treści, skupmy się także na zdjęciach mieszkania. Powinny być dołączone do ogłoszenia jako jego uzupełnienie. Zdjęcia czyńmy wyraźne i szczegółowe, wskazane jest szczegółowo sfotografować całkowite mieszkanie i wszystkie jego pomieszczenia, skupiając się na jego najważniejszych atutach.

Post Author: admin