Najbardziej autentycznym odzwierciedleniem typowej cegły są naturalnie płytki. Nadają się do wykończenia murów kuchni, salonu, bądź holu. Płytki wykonywane są jako gipsowe i wspaniale naśladują fakturę cegły. Cechują się nieregularnym kształtem, dzięki czemu zezwalają na wizualnie zatracenie dysproporcji ścian.

Imitacja cegły na ścianę może być sporządzona z gładkiego, wytrzymałego na wodę i brud klinkieru, albo tradycyjnie palonej ceramiki kształtowanej maszynowo, bądź ręcznie. Płytki mają zazwyczaj wymiary pionowe i poziome takie jak klasyczne cegły, lecz są od nich cieńsze, w związku z tym zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu, jest możliwość je przykleić prawie do każdej ściany

cegła w twoim domu

Autor: Röben
Źródło: Röben

Są także nieco tańsze.

Teraz prezentujemy ten post – jeśli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Upewnij się, może to także okaże Ci się interesujące.

W ofercie znajdują się także często fragmenty kształtowe do zastosowania w kątach, co daje wyobrażenie szerokiego ceglanego muru. Poniektórzy wytwórcy mają także w katalogu płytki połówkowe. Ulokowane w murze nadają mu naturalności. Ażeby osiągnąć kawałek o średnicy główki cegły gwarantującej ułożenie niektórych ceglanych wątków, płytki także można docinać

.

Imitacja białej cegły na ścianę stwarza ogromne pole do pomysłowości, pozwala na mnóstwo aranżacji, zarówno w stylistyce nowoczesnej, jak i klasycznej, nawiązującej do tradycji. Te unikalne elementy wykończeniowe są łatwe w montażu i niezwykle trwałe. Sięgając po nie możesz w prosty i jednocześnie skuteczny sposób wykonać metamorfozę wnętrz w swoim domu, lub biurze. Płytek i cegieł z klinkieru nie musimy impregnować, chyba że znajdują się w lokalizacjach narażonych na zawilgocenie, bądź zaplamienie na przykład tłuszczem kuchennym. W takim przypadku lepiej taką ścianę zaimpregnować.

Klasyczna ceramika, również płytki ręcznie modelowane są w wyższym stopniu czułe na poplamienia

Cegła we wnętrzu – magia szorstkiej aranżacji

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Jednakże i w owym wypadku impregnacja nie jest konieczna, choć na pewno ułatwi utrzymanie ściany w czystości. Przestrzeń impregnujemy po całkowitym wyschnięciu spoiwa i zaprawy do fugowania.

Wytwórcy płytek imitujących cegłę oferują różnorodne projekty, gwarantując idealne dopasowanie surowca do charakteru wnętrza. Biała, ceglana ściana staje się coraz to bardziej nagminna w czasie aranżacji toalet.

Post Author: admin