Myślisz nad tym, jak dobrać bramę do garażu. Pamiętaj o kolejności. Po pierwsze sprawdź w projekcie, jaki wymiar bramy garażowej jest potrzebny. Kiedy już to będziesz wiedział, następnie pomyśl o typie bramy. Do wyboru jest całkiem sporo możliwości.

Bramy garażowe

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Pierwszy typ to bramy rozwieralne. Mogą zostać zainstalowane przed otworem albo w otworze, często jednak montuje się je nie aż tak głęboko w otworze, żeby były zlicowane boczną ścianą. Tego rodzaju bramy są robione z drewna. Są masywne, wymagają więc mocnej konstrukcji. Rama ościeżnicy może mieć nawet 4-5 centymetrów szerokości. Takie bramy możemy otwierać za pomocą napędu w formie tak zwanych ramion, które wprawiają w ruch skrzydła. Następny typ to bramy uchylne, które są montowane w otworze lub za nim, to znaczy wewnątrz garaży. Są dość lekkie, to płaty blachy trapezowej z konstrukcją nośną.

Posiadają próg o wysokości około trzech centymetrów, tak więc przed wstawieniem bramy powinniśmy wykonać wylewkę w garażu. bramy segmentowe można instalować również w otworze albo za nim. Duża ilość wytwórców w mniejszych bramach zakłada sprężyny naciągowe, jednak do bram sporych i masywnych polecane są skrętne. Niektórzy jednak stosują tylko ten drugi rodzaj. Przy sprężynach naciągowych ściana ponad wylotem musi posiadać minimalną wysokość siedemnastu centymetrów.

Tego typu sprężyny mogą być umocowane w kilku pozycjach, zależy to od ilości dostępnej przestrzeni pod sufitem. Bramy segmentowe są również w formie bocznej, czyli są otwierane na bok. To niestety bardziej kosztowne rozwiązanie, lecz wygodne, gdyż taka brama będzie mogła spełniać funkcję drzwi. W tego rodzaju bramie prowadnice montowane są na ścianie nad otworem oraz z boku bramy jak i w podłodze – sprawdź.

Jeszcze jeden rodzaj – bramy rolowane, inaczej roletowe zamontowuje się wewnątrz garażu, za otworem. Możemy również umieścić bramę w otworze, lecz musiałby on być dosyć wysoki, ponieważ sporą część światła przejazdu zajęłaby kaseta.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu znaleźć niezbędne Ci informacje, to kliknij ten odnośnik. Uczciwie zalecam ten serwis (http://www.adexagregaty.pl/) każdemu, kto chciałby mieć dobre źródło informacji.

Taki rodzaj bramy zamocowany jest przed otworem. To czasami jedyne wyjście, gdy nie ma szans, aby zastosować inną. Płaszcz bramy jest zwijany do kasety z wałkiem w środku lub na nieosłonięty wałek. Rozmiar tego typu kasety jest zależny od wysokości bramy, to oznacza, im wyższa brama, tym więcej roletek powinno zmieścić się w bębnie. Dobrze jest taką bramę kupić u autoryzowanego wytwórcy jak bramy Warszawa.

Post Author: admin