Jeśli porozglądasz się po sklepach meblowych, możesz zaznać wrażenia iż wartość mebli są o wiele za wysokie w stosunku do jakości. Nawet mały regał z zwyczajnej płyty wiórowej może kosztować krocie. Jeśli masz odrobinę miejsca w warsztacie i smykałkę do dłubania, z pewnością uda ci się samemu wykonać dużo ładniejsze półeczki za kawałek wartości tych które znajdują się w sklepie.

Ponadto twoje regały będą idealnie dostosowane pod względem wymiarów. Co więcej – robienie regałów to świetna zabawa. Z pewnością dobrze zrobi Ci trochę ruchu oraz wysiłku fizycznego.

płyta stolarska

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie możesz tracić czasu na tworzenie indywidualnego projektu, możesz skorzystać z pojemności internetu. W internecie sporo osób zamieszcza już gotowe schematy mebli, dzięki czemu mamy możliwość od razu zamówić płyty w dobrych wielkościach. Płyty wiórowe to jedno z odpowiedniejszych a także niedrogich rozwiązań. Aby zamówić płyty udajemy się do sklepu wraz z kartką z narysowanymi meblami a tam dobieramy pasujące nam okleiny. Okleina powinna być z PCV, gdyż ten wariant jest bowiem najbardziej mocny.

Płyty stolarskie zakwalifikowane są obok sklejki do najstarszych półwyrobów wykorzystywanych w przemyśle meblarskim- płyty stolarskie oferta.

Zajrzyj na moje łącze (http://www.lamalama.pl/kontakt.html) – tam oczekuje na Ciebie kolejna dawka super postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swą recenzję.

Płyty te mają zbliżoną budowę do sklejek. Składają się one z warstwy środkowej oraz warstw zewnętrznych nazwanych fornirami. W przeciwieństwie do sklejki płyta stolarska wyróżnia się mniejszym ciężarem. Wyrób tego rodzaju płyt ma przede wszystkim za zadanie wyrównanie naprężeń powstających pod wpływem pęcznienia a także kurczenia się drewna, a dzięki temu otrzymanie wyrobu o lepszej podatności na odkształcania.

prace stolarskie, stolarz

Autor: Marco Enzo Squillacioti
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już kupiliśmy nasze płyty potrzebujemy także elementów mocujących. Będą to kołki meblowe i zaślepki w kolorze takiej samej jak okleina. Gdy tworzymy szafkę z drzwiczkami, musimy jeszcze nabyć fronty i zawiasy mocujące.

Skręcanie mebli to przede wszystkim męskie hobby. Mamy zadowolenie ze zbudowania mebli praktycznie od podstaw. Zaoszczędzamy także pieniądze. Jeśli nas to hobby zaciekawi to możemy zająć się tym zawodowo i co ważne możemy zarabiać.

Post Author: admin