Domek nie jest inwestycją, na którą – wbrew powszechnej opinii – stać tylko osoby o nieprzeciętnych płacach. Są metody na to, aby postawić od podstaw domek ładny oraz funkcjonalny, a przy tym – tani.

Metodą na to nie jest w żadnym razie oszczędność na materiałach. To podstawowa zasada, jaką muszą kierować się osoby przewidujące budowę budynku. Kupno materiałów niskiej jakości może przełożyć się na kłopoty konstrukcyjne czy też wykończeniowe, a zamiast gospodarności spowoduje niespodziewane ponadprogramowe wydatki. Jednak już rezygnacja z piwnicy w projekcie budynku może przynieść spore oszczędności.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje trzeba szybko wykorzystać, więc nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę (https://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe).

Projektanci częstokroć akcentują, iż budynek dla zwyczajnej rodziny 2+2 można zamknąć już na nawierzchni 100m². Ocenia się, iż 1 pokój mniej w projekcie to ekonomizacja na poziomie wręcz 30 tys. zł. Jeżeli więc nie ma konieczności powiększania budynku i tworzenia ponadplanowych pokoi – lepiej ich nie brać pod uwagę w swoich planach. Wykorzystywane będą z rzadka, natomiast przełożą się na znacznie większe koszty budowy domku.

Drzwi ze szklanymi panelami

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne projekty małych domów powinny opierać się na powszechnie uznawanym podziale. To przede wszystkim wyraźne wyodrębnienie strefy dziennej (salon, kuchnia z odgraniczoną jadalnią oraz sąsiednią spiżarką, część gospodarcza, umywalnia), nocnej (umywalnia mieszkańców, trzy sypialnie, ) i garażu. Uwagę musimy zwrócić na to, by tzw. komunikacja domowa – korytarze – nie zdominowały innych części domu.

Mają one być tylko subtelnym dodatkiem, nie zaś pomieszczeniami o szczególnie wielkich rozmiarach. Istotna jest rzecz jasna liczba kondygnacji. Projekty domów tanich w budowie opierają się na zasadzie, że im ich mniej, tym tańszy będzie budynek.

Post Author: admin