Wraz z przyjściem wiosny rozpocznie się sezon na prace ziemne. W tej sytuacji niezwykle pomocne okazują się maszyny budowlane, np. koparki kołowe. Z ich pomocą można w szybkim tempie i skutecznie wykonać wykopy pod studzienki, fundamenty, drogi, chodniki czy rurociągi i przewody. Są one konieczne przy wszystkich robotach budowlanych, niwelowaniu podłoża czy regulowaniu rzek i strumieni.

Koparki kołowe stają się pomocne nie tylko przy kopaniu

Koparki zaliczają się do urządzeń wyjątkowo przydatnych.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił na opisywany temat. To na pewno też Cię zaintryguje.

Stosowane są one nie tylko przy przygotowywaniu rowów czy fundamentów, lecz z z sukcesem są stosowane również przy przewożeniu sypkich surowców takich, jak piasek, skały, glina i tym podobne. Umożliwia to gospodarność czasu i pieniędzy, ponieważ przy pomocy jednego pojazdu da się zarówno wykopać ziemię, jak i także natychmiast ją załadować do wywiezienia. Bez wątpienia koparki kołowe stosuje się również przy zakopywaniu dziur i rowów, np. po położeniu kabli lub rur. Porządna maszyna jest niezastąpiona na każdym placu budowy. W tej kwestii bardzo lubiane są koparki jcb, które szczycą się wybitnie dobrymi parametrami technicznymi.

koparka

Autor: Terinea IT Support
Źródło: http://www.flickr.com/photos/terinea/536245891/sizes/l/

W jakiej sytuacji stosowana jest sztaplarka?

Tytułem sztaplarki określa się maszynę, mogącą układać materiały w stosy. Sztaplarka stosowana jest w portach, dużych magazynach oraz składowiskach. Jednakże rolę sztaplarki często pełnią popularne wózki widłowe. Przydają się one wszędzie tam, gdzie niezbędne jest warstwowe składowanie towarów, np. drewna w tartakach i w magazynach.

Sprzęt wyłącznie z górnej półki

Zarówno koparki kołowe, jak i wózki widłowe, które pełnią role sztaplarek, muszą być urządzeniami wysokiej klasy. Ich zakup wiąże się z istotną inwestycją, na którą trzeba zagospodarować poważną sumę, powinno się więc zagwarantować, by okazała się to lokata na wiele lat, która zwróci się przy zleceniach i nie będzie powodować kłopotów awariami czy wymogiem zakupu części zamiennych. Wybierając maszynę, należy więc porozmawiać z fachowcem, by zakupić doskonały sprzęt.

Post Author: admin