
Parkiet jest tworzony z twardych typów drewna, jak przykładowo parkiet dębowy. Mogą to być także inne gatunki, takiego rodzaju buk, klon lub gatunki egzotyczne. To po prostu lite deszczułki w wyprofilowanym, dosyć często, na wzdłużnych oraz czołowych krawędziach fryzem połączone na zasadzie tzw. wpust-wypust. Wielkość deszczułki jest w rzeczywistości zależna od rodzaju parkietu.
Jeżeli chcesz wyszukać dodatkowe artykuły związane z analizowanym w tym miejscu tematem, zobacz ofertę na stronie (www.termofol.pl/folia-grzewcza/) publikującym analogiczne materiały.
Parkiety możemy wytwarzać również jako płyty oklejane, gdzie wierzchnią warstwą jest drewno odporne na ścieranie. Pod nim jest zlokalizowana sklejona z kilku warstw płyta z drewna iglastego albo inny typ płyty drewnopochodnej.
Do wyboru jest naprawdę wiele rodzajów i wzorów parkietu. Jest to rzeczywiście popularny i ceniony, zwłaszcza ze względu na swoją trwałość, rodzaj parkietu. Co najważniejsze, odpowiednio konserwowany jest w stanie służyć na pewno kilkadziesiąt lat. Najbardziej znane modele to model klasyczny oraz lamelowy. Pierwszy z nich jest z litego drewna którego grubość to 22 milimetrów. Klepki są złączone na piórko i wpust, jesteśmy w stanie ułożyć różne wzory, jednocześnie parkiet możemy wielokrotnie odnawiać.

Warstwa wierzchnia jest najczęściej wykonana z twardego drewna drzew liściastych, natomiast to drewno pokryte jest fabrycznie paroma warstwami lakieru. Panele laminowane, identycznie jak drewniane, są złożone z trzech warstw. Górna, czyli użytkowa oraz dekoracyjna, wykonana jest z laminatu albo papieru dekoracyjnego. Laminat warstwy wierzchniej może być także pokryty warstwą żywicy melaminowej, jaka powiększa wytrzymałość na działania wody i zabezpiecza przed ścieraniem. Trzeba mieć na uwadze, że niezależnie, co wybierzemy zawsze warto korzystać z trwałych i odpornych materiałów, jak deska dębowa.