Kiedy chcemy stworzyć najbardziej trwałą podłogę w mieszkaniu pojawia się bardzo istotny dylemat: parkiet czy panele? Co będzie bardziej odpowiednie? Jedno, ale także drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady, zwłaszcza w odniesieniu do tego, jaki rezultat chcemy osiągnąć.

Szukasz odpowiedź na zapytanie gdzie znajdę dobrej jakości deskę dębową? Bezzwłocznie przeanalizuj tę ofertę! Masa informacji o tym.

parkiet

Autor: www.podlogi-kopp.pl
Źródło: www.podlogi-kopp.pl

Parkiet jest tworzony z twardych typów drewna, jak przykładowo parkiet dębowy. Mogą to być także inne gatunki, takiego rodzaju buk, klon lub gatunki egzotyczne. To po prostu lite deszczułki w wyprofilowanym, dosyć często, na wzdłużnych oraz czołowych krawędziach fryzem połączone na zasadzie tzw. wpust-wypust. Wielkość deszczułki jest w rzeczywistości zależna od rodzaju parkietu.

Jeżeli chcesz wyszukać dodatkowe artykuły związane z analizowanym w tym miejscu tematem, zobacz ofertę na stronie (www.termofol.pl/folia-grzewcza/) publikującym analogiczne materiały.

Parkiety możemy wytwarzać również jako płyty oklejane, gdzie wierzchnią warstwą jest drewno odporne na ścieranie. Pod nim jest zlokalizowana sklejona z kilku warstw płyta z drewna iglastego albo inny typ płyty drewnopochodnej.

Do wyboru jest naprawdę wiele rodzajów i wzorów parkietu. Jest to rzeczywiście popularny i ceniony, zwłaszcza ze względu na swoją trwałość, rodzaj parkietu. Co najważniejsze, odpowiednio konserwowany jest w stanie służyć na pewno kilkadziesiąt lat. Najbardziej znane modele to model klasyczny oraz lamelowy. Pierwszy z nich jest z litego drewna którego grubość to 22 milimetrów. Klepki są złączone na piórko i wpust, jesteśmy w stanie ułożyć różne wzory, jednocześnie parkiet możemy wielokrotnie odnawiać.

parkiet

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejny typ – lamelowy, co oznacza, że jest bez pióra oraz wpustu, z litego drewna jego grubość to dziesięć milimetrów, jest bardzo polecany podczas ogrzewania podłogowego. Panele są bardzo szybkie w montażu, ponieważ nawet możemy układać je samodzielnie. Brak jest też konieczności wykańczania, bo wszystkie panele są bardzo często wykończone fabrycznie. Panele drewniane łączą w sobie estetyczne walory litego drewna z solidnością oraz funkcjonalnością paneli. Zbudowane są z trzech warstw.

Warstwa wierzchnia jest najczęściej wykonana z twardego drewna drzew liściastych, natomiast to drewno pokryte jest fabrycznie paroma warstwami lakieru. Panele laminowane, identycznie jak drewniane, są złożone z trzech warstw. Górna, czyli użytkowa oraz dekoracyjna, wykonana jest z laminatu albo papieru dekoracyjnego. Laminat warstwy wierzchniej może być także pokryty warstwą żywicy melaminowej, jaka powiększa wytrzymałość na działania wody i zabezpiecza przed ścieraniem. Trzeba mieć na uwadze, że niezależnie, co wybierzemy zawsze warto korzystać z trwałych i odpornych materiałów, jak deska dębowa.

Post Author: admin