Warszawa od wielu lat jest najdroższym miejscem w naszym kraju jeżeli chodzi o ceny mieszkań, dotyczy to i rynku pierwotnego i wtórnego. Szacuje się, że różnica między rynkiem stołecznym a innymi największymi miejscowościami może wynieść blisko tysiąc złotych, a w porównaniu z mniejszymi miastami różnica będzie jeszcze większa.

Nowoczesne mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Rzecz jasna warszawski rynek jest bardzo zróżnicowany i będzie na nim występować spora rozpiętość cenowa, lecz i tak średnia będzie wychodzić znacznie większa niż w innych miastach. Jeśli chodzi o lokale używane najwyższy poziom cen występuje przy mieszkaniach położonych w centrum, w obiektach sprzed lat sześćdziesiątych, a także przy lokalach nowszych, po roku 2000. Jeśli chodzi o nie należy się liczyć z cenami w wysokości prawie ośmiu tysięcy za metr, a pojawiają się również oferty wynoszące kilkanaście tysięcy. Jeśli chodzi o najdroższe lokalizacje, to od dawna tutaj panują stare, historyczne dzielnice, przykładowo na terenie Śródmieścia średni pułap cen za mieszkania na rynku wtórnym wynosi prawie dziesięć tysięcy.

Analogicznie sytuacja wygląda jeśli mówimy o mieszkaniach nowych, również najwyższy poziom cen zanotowano właśnie w centralnym rejonie miasta. Będzie się to brało z faktu, że ze względu na miejsce nie stawiano tam zbyt dużej liczby lokali, więc i ilość ich na rynku wtórnym nie jest jakaś wielka, a to znacząco wpływa na wysokość cen. W pozostałych rejonach ceny znacznie się różnią. Ich poziom będzie zależał nie tylko od położenia, ale także od wieku bloku i okolicznej infrastruktury.

Spodobały Ci się dane podane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://multibed.pl/) możesz przejść do bardziej skrupulatnych treści, które znajdują się w linku pod spodem.

Tradycyjnie najmniejsze ceny będą miały lokale z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, postawione w technologii wielkiej płyty i zlokalizowane gdzieś na obrzeżach. Z kolei mieszkania na sprzedaż Bemowo trzymają stosunkowo wysokie ceny, być może z tej przyczyny, że dzielnica ta w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością pośród klientów. Ciekawe oferty znajdziesz tutaj: profbud.info.

Uzupełniające informacje na podany w naszym artykule są Ci niezbędne? Bez stresu. Wejdź w ten link i wszelkie inne wątki tutaj (https://rozminowanie.pl/) wyszukasz. Namawiamy!

Tak czy inaczej akurat w Warszawie jest co wybierać, jeśli więc ktoś będzie planował zakup lokalu mieszkalnego w tej miejscowości, to raczej bez problemów powinien znaleźć coś odpowiedniego.

Post Author: admin