ściana

Forma aranżacji pomieszczeń tak samo jak wszystko inne ulega wielu zmianom wraz z upływem czasu. To normalne, iż każdy z nas śledzi na bieżąco wszelkie nowinki z tej dziedziny

stykówka - dom
Autor: Arjen Rienks
Źródło: http://www.flickr.com
Uwielbiamy być "na czasie" zarówno jeśli chodzi o ubiór, sprzęt jak też i urządzenie domu. Nowinki i najnowsze trendy zawsze nęcą i z reguły kuszą nas do tego, by innowacyjne wyjścia zastosować i u nas.

Podczas robót remontowych stosuj wyłącznie pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależy rezultat działań

prace remontowe
Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, gdy zamierza się wykonać remont, trzeba pomyśleć o kupnie dobrej klasy produktów budowlanych oraz wykończeniowych. Nie można w tym przypadku postawić na bylejakość, gdyż od klasy użytych artykułów uzależniony bywa ostateczny efekt prac. Już w momencie planowania prac, trzeba rozejrzeć się za potrzebnymi towarami, aby zebrać je na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem. Nieważne, czy kupuje się materiały wykończeniowe czy narzędzia, lepiej decydować się na sprawdzone rozwiązania.

Budowa domu – wykorzystanie droższych rozwiązań skutkuje wyraźnymi oszczędnościami w przyszłości

dom
Jeśli rozważamy, które elementy mają największy wpływ na to jak nasz dom ostatecznie będzie się prezentowała, to rzecz jasna nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ w tym przypadku istotne znaczenie mają różne elementy.

Jak należy murować dom? Jakie są zasady? O czym na pewno trzeba nie zapomnieć?

budowa domu
Źródło: pixabay.com
Do zbudowania ścian zewnętrznych stosować można różnego rodzaju materiały, na przykład gazobeton, ceramika lub silikat. Jakie istnieją najważniejsze zasady murowania, które musimy poznać. Jak wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynamy od pierwszej warstwy - ściany musimy postawić na zaizolowanych fundamentach. Niezależnie od tego, którą technikę murowania będziemy wykorzystywać, pierwsza warstwa muru musi być położona zaprawie standardowej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej podstawowe zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, przez co można mieć idealny poziom.

Co robić w sytuacji pokazania się wilgoci w domu?

izolacje
Autor: IZOLACJE
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Zawilgocenie jest niepożądanym problemem w każdym domu. Zależnie od tego, gdzie wystąpiła, bardzo szybko może osłabić strukturę, zniszczyć ściany i posadzki, zapoczątkować wytwarzenie się ciemnych plam i roznoszenie się szkodliwych dla mieszkańców pleśni. Jak zabezpieczyć przed nią dom, aby już więcej nie wystąpiła, jak osuszyć ściany i zlikwidować efekty jej wystąpienia? Poniżej garść przetestowanych sposobów.