ściana

Forma aranżacji pomieszczeń tak samo jak wszystko inne ulega wielu zmianom wraz z upływem czasu. To normalne, iż każdy z nas śledzi na bieżąco wszelkie nowinki z tej dziedziny

stykówka - dom
Autor: Arjen Rienks
Źródło: http://www.flickr.com
Lubimy być "na czasie" zarówno jeśli chodzi o ubiór, sprzęt jak także i urządzenie domu. Nowości i najświeższe trendy zawsze zachęcają i z reguły kuszą nas do tego, by pionierskie rozwiązania zużytkować i u nas.

Podczas robót remontowych stosuj wyłącznie pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależy rezultat działań

prace remontowe
Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy planuje się przeprowadzić remont, warto pomyśleć o kupnie wysokiej jakości artykułów budowlanych oraz wykończeniowych. Nie można w tym przypadku postawić na bylejakość, bo od klasy zastosowanych artykułów zależny bywa ostateczny rezultat prac. Już w momencie planowania działań, trzeba rozejrzeć się za wymaganymi towarami, aby zebrać je na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem. Nieważne, czy nabywa się materiały wykończeniowe czy narzędzia, lepiej decydować się na pewne rozwiązania.

Budowa domu – wykorzystanie droższych rozwiązań skutkuje wyraźnymi oszczędnościami w przyszłości

dom
Jeżeli analizujemy, które elementy mają największy wpływ na to jak nasz dom finalnie będzie się prezentowała, to rzecz jasna nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jeśli o to chodzi pierwszorzędne znaczenie mają różne elementy.

Jak należy murować dom? Jakie są zasady? O czym na pewno trzeba nie zapomnieć?

budowa domu
Źródło: pixabay.com
Do postawienia ścian zewnętrznych używać możemy różnego rodzaju surowce, na przykład gazobeton, ceramika czy silikat. Jakie znane są ogólne reguły murowania, które trzeba poznać. Jak wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynamy od pierwszej warstwy - ściany musimy stawiać na zaizolowanym fundamencie. Niezależnie od tego, jaką technikę murowania wykorzystamy, pierwsza warstwa muru powinna być położona zaprawie standardowej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej podstawowe zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, przez co można otrzymać idealne wypoziomowanie.

Co robić w sytuacji pokazania się wilgoci w domu?

izolacje
Autor: IZOLACJE
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Zawilgocenie jest niepożądanym problemem w każdym pomieszczeniu. W zależności od tego, w którym miejscu się pojawiła, w krótkim czasie może naruszyć konstrukcję, zniszczyć ściany i podłogi, spowodować wytwarzenie się ciemnych plam i rozprzestrzenianie szkodliwych dla lokatorów pleśni. Jak zaizolować przed nią mieszkanie, aby już więcej nie wystąpiła, jak wyczyścić ściany i usunąć efekty jej działania? Poniżej garść przetestowanych sposobów.