ogrzewanie

Czy warto montować kolektory słoneczne?

kolektory słoneczne
Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/
Ceny prądu rosną, w związku z tym niektórzy próbują oszczędności. Jedną z opcji jest montaż kolektorów słonecznych. To duża inwestycja, ale podobno procentuje. Co musisz wiedzieć o montażu baterii słonecznych?

System grzewczy a plany domu

Autor: TECE
Kiedydecydujemy się na budowęwymarzonego domu, oprócz projektówarchitektonicznychmusimyuwzględnić całą masękluczowych decyzji. Istotny jestdobórmateriałów budowlanych. W dodatkubędziemy musieliwybrać sposób ogrzewania.

W jaki sposób słowo inteligencja zaprzestaje powoli odnosić się tylko do przedstawicieli gatunku homo sapiens

Autor: OknoPlus
Inteligencja decyduje często o tym, czy dana osoba zrobi oszałamiającą karierę zawodową czy też nie. Ludzie rozgarnięci lepiej sobie radzą z życiowymi zadaniami i więcej osiągają. Posiadaną przez nas inteligencję można podzielić na werbalną, mechaniczną czy matematyczną. Rzeczone słowo ostatnimi czasy znacząco poszerzyło swoje znaczenie. Odnosi się ono coraz częściej do tych sprzętów, które powstają w nietypowy sposób - jeszcze na etapie projektów, z inżynierami budownictwa współpracują informatycy. W prawie taki sam sposób zostało ukute określenie znane tak przedstawicielom budownictwa, jak i informatyki, a mamy tutaj na uwadze inteligentny budynek.

Ciepło ze środowiska naturalnego przy wykorzystaniu pomp ciepła

Pompa ciepła marki Junkers
Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Coraz częściej używane jest ciepło ze źródeł naturalnych przy zastosowaniu pomp ciepła. Jest to tak nazywane odnawialne źródło energii. Bodźcem tego jest duży wzrost wartości ropy naftowej i gazu.