ogrzewanie

Czy warto montować kolektory słoneczne?

kolektory słoneczne
Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/
Ceny prądu rosną, w związku z tym niektórzy próbują oszczędności. Jedną z opcji jest montaż kolektorów słonecznych. To duża inwestycja, ale podobno procentuje. Co musisz wiedzieć o montażu baterii słonecznych?

System grzewczy a plany domu

Autor: TECE
Kiedydecydujemy się na budowęwymarzonego domu, oprócz projektówarchitektonicznychmusimyuwzględnić całą masękluczowych decyzji. Istotny jestdobórmateriałów budowlanych. W dodatkubędziemy musieliwybrać sposób ogrzewania.

W jaki sposób słowo inteligencja zaprzestaje powoli odnosić się tylko do przedstawicieli gatunku homo sapiens

Autor: OknoPlus
Inteligencja decyduje często o tym, czy dana osoba zrobi oszałamiającą karierę zawodową czy nie. Ludzie inteligentni lepiej sobie radzą z życiowymi zadaniami i więcej zarabiają. Posiadaną przez nas inteligencję można podzielić na słowną, mechaniczną czy związaną z obliczeniami. Wspomniane słowo ostatnio znacznie rozszerzyło swoje znaczenie. Odnosi się ono coraz powszechniej do tych przedmiotów, które powstają w nietypowy sposób - jeszcze w fazie projektów, z inżynierami chemii współpracują informatycy. W podobny sposób zostało ukute pojęcie znane tak przedstawicielom budownictwa, jak i informatyki, a mamy tutaj na myśli inteligentny budynek.

Ciepło ze środowiska naturalnego przy wykorzystaniu pomp ciepła

Pompa ciepła marki Junkers
Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Nieraz stosowane jest ciepło ze źródeł naturalnych przy wykorzystaniu pomp ciepła. Jest to tak określane odnawialne źródło energii. Bodźcem tego jest spory wzrost kosztów ropy naftowej i gazu.