ogrzewanie

Czy warto montować kolektory słoneczne?

kolektory słoneczne
Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/
Ceny energii są coraz wyższe, więc ludzie szukają zmniejszać koszty utrzymania. Jedną z opcji jest zakup kolektorów słonecznych. To spora inwestycja, ale podobno szybko się zwraca. Co musisz wiedzieć o instalacji paneli słonecznych?

System grzewczy a plany domu

Autor: TECE
Gdydecydujemy się na budowęswojego wymarzonego domu, poza planamidomubędziemy musielipodjąć wieleważnych decyzji. Ważny jestwybór i elementów wykończeniowych. Ponadtomusimyod razu zaplanować metodę ogrzewania.

W jaki sposób słowo inteligencja zaprzestaje powoli odnosić się tylko do przedstawicieli gatunku homo sapiens

Autor: OknoPlus
Inteligencja świadczy często o tym, czy konkretna osoba zrobi zawrotną karierę zawodową czy też nie. Ludzie inteligentni lepiej sobie radzą w życiu i więcej osiągają. Samą inteligencję można podzielić na werbalną, mechaniczną czy związaną z obliczeniami. Wspomniane słowo ostatnio znacznie poszerzyło swoje znaczenie. Odnosi się ono coraz powszechniej do tych przedmiotów, które powstają w nietypowy sposób - jeszcze na etapie projektów, z inżynierami biologii molekularnej współpracują informatycy. W podobny sposób powstało sformułowanie znane tak przedstawicielom budownictwa, jak i informatyki, a mamy tutaj na myśli inteligentny budynek.

Ciepło ze środowiska naturalnego przy wykorzystaniu pomp ciepła

Pompa ciepła marki Junkers
Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Nieraz stosowane jest ciepło ze środowiska naturalnego przy użyciu pomp ciepła. Jest to tak określane odnawialne źródło energii. Przyczyną tego jest spory wzrost cen ropy naftowej i gazu.